ვეტერან მოკრივე გიორგი კანდელაკს და მასთან ერთად დაკავებულ კიდევ 6 პირს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ
ვეტერან მოკრივესა და ბიზნესმენს, გიორგი კანდელაკს და მასთან ერთად დაკავებულ კიდევ 6 პირს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ. გადაწყვეტილება თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლემ თეონა ეპიტაშვილმა მიიღო.
პროკურატურა შვიდივე პირის მიმართ აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის გამოყენებას მოითხოვდა, დაცვის მხარე კი დაკავებულების გირაოს სანაცვლოდ გათავისუფლებას.
ადვოკატები მათი დაცვის ქვეშ მყოფების სხვადასხვა ოდენობით 5000, 20 000, 30 000, 50 000, 100 000-ლარიანი გირაოს სანაცვლოდ გათავისუფლებას და დამატებითი შემზღუდავი ღონისძიებების გამოყენებას ითხოვდნენ.
ცნობისთვის, 17 სექტემბერს, გავრცელდა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ ალკოჰოლის არალეგალური წარმოების ბრალდებით 7 პირი დააკავეს და მათ შორის არიან ვეტერანი მოკრივე და ბიზნესმენი გიორგი კანდელაკი და გორის საკრებულოს წევრი ბორია გოგიჩაიშვილი.
ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის ინფორმაციით, შიდა ქართლში ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული 75 137 ბოთლი უაქციზო ალკოჰოლური სასმელი, კერძოდ, არაყი "ბელუგა", "ბელვედერი", "გრეიგუსი", ვისკი "ბორკანი" და "ჩივას რეგალი". უწყების ცნობით, ჩხრეკისას ქარხანაში ასევე აღმოაჩინეს დაახლოებით 24 ტონა ალკოჰოლური სითხე და 318 000 კოლოფი უაქციზო სიგარეტი კარელია. უწყების ცნობით დაკავებულია დანაშაულში თანამონაწილე 7 პირი.
ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურში გამართულ ბრიფინგზე ითქვა, რომ ბრალდებულებს შიდა ქართლის რეგიონში წლების განმავლობაში გააჩნდათ არალეგალური ალკოჰოლურო სასმელების მწარმოებელი ქარხანა.
- გიორგი კანდელაკი: საერთოდ შეხება არ მაქვს ამ ყველაფერთან, ამ ხალხს საერთოდ არ ვიცნობ. საიდან არიან ჩემი ჯგუფის წევრები? სასწაული კონცერტი დადგეს
- ვეტერან მოკრივე გიორგი კანდელაკს და მასთან ერთად დაკავებულ კიდევ 6 პირს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ
- ცხვირმოუხოცავი ხალხი, ნაცმოძრაობის დროს საცვლებში იყავით გადამალულები, ეს კაცი მაშინ უპირისპირდებოდა რეჟიმს — ნიკოლოზ მჟავანაძე გიორგი კანდელაკის დაკავებაზე
- ვეტერან მოკრივესა და ბიზნესმენს, გიორგი კანდელაკს და მასთან ერთად კიდევ 6 პირს ბრალი წარუდგინეს
- "მოზაიკას" ცნობით, ალკოჰოლური სასმელების არალეგალური წარმოების ბრალდებით დაკავებულებს შორისაა ყოფილი მოკრივე და ბიზნესმენი გიორგი კანდელაკი