სახელმწიფო გრანტის მართვის სააგენტოს თამარ ზოდელავა უხელმძღვანელებს
სახელმწიფო გრანტის მართვის სააგენტოს თავმჯდომარე თამარ ზოდელავა იქნება, ბრძანება, რომელსაც ოცნების პრემიერმინისტრი, ირაკლი კობახიძე აწერს ხელს, 22 აპრილით თარიღდება.
ახალ სააგენტოს არასამთავრობო ორგანიზაციებზე გრანტების გაცემის შესაძლებლობა ექნება.
- "ოცნებამ" მთავრობის თანხმობის გარეშე გრანტის გაცემა, III მოსმენით, საბოლოოდ აკრძალა
- "ეს კიდევ ერთი უკან დახევაა იმ დემოკრატიული მომავლისგან, რომელიც ქართველ ხალხს სურს" — ჯინ შაჰინი "გრანტების შესახებ" კანონზე
ოცნებამ გრანტების კანონში ცვლილების შეტანას III მოსმენით, 16 აპრილს დაუჭირა მხარა,
ოცნების ხელისუფლების პარლამენტმა "მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანებების შესახებ" საქართველოს ორგანულ კანონში ცვლილებები დაჩქარებული წესით, 2 დღეში განიხილა და მესამე მოსმენით, 80 ხმით მხარი დაუჭირა.
ქართული ოცნების საკანონმდებლო ინიციატივა სხდომაზე ფრაქცია ქართული ოცნების თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ ირაკლი კირცხალიამ წარადგინა.
საკანონმდებლო ცვლილების მიხედვით, აკრძალული გრანტის გაცემისა და მიღების მონიტორინგს ანტიკორუფციული ბიურო განახორციელებს.
კანონპროექტის მიხედვით, სახელმწიფო გრანტის მართვის სააგენტოში დაახლოებით 10 პირი დასაქმდება. მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ მომზადებული კანონპროექტით წელს გრანტების სააგენტოს ბიუჯეტი 20 მლნ ლარი იქნება. სააგენტოს დაფინანსების წყაროა სახელმწიფო ბიუჯეტი.