PSP ფარმას მეორედ მიენიჭა GDP სტანდარტთან შესაბამისობის სერტიფიკატი
PSP ფარმამ GDP სტანდარტის შესაბამისობის აუდიტი უკვე მეორედ, წარმატებით გაიარა და მიენიჭა "კარგი სადისტრიბუციო პრაქტიკის" შესაბამისობის სერტიფიკატი.
მსოფლიოს განვითარებული ქვეყნებში, 2022 წლიდან უკვე საქართველოშიც, ფარმაცევტული პროდუქციის დისტრიბუტორებისთვის GDP-ს სტანდარტის დაცვა სავალდებულოა.
საკონტროლო აუდიტი განხორციელდა სახელმწიფო აკრედიტაციის მქონე GDP ინსპექტორების მიერ. უკვე მეორედ, PSP ფარმას სადისტრიბუციო საწყობმა საკონტროლო აუდიტი წარმატებით გაიარა. აღსანიშნავია, რომ, პირველ ეტაპზე, როდესაც საქართველო მედიკამენტების ხარისხთან დაკავშირებულ ამ საერთაშორისო მოთხოვნას შეუერთდა, PSP-ს საწყობი იყო ერთ-ერთი პირველი კომპანია, რომელსაც პირველივე აუდიტის შედეგად ხარისხის უზრუნველყოფის დამადასტურებელი სერტიფიკატი მიენიჭა.
"Good Distribution Practice" — "კარგი სადისტრიბუციო პრაქტიკის" სტანდარტის დაცვა უზრუნველყოფს სამკურნალო საშუალებების გარანტირებული ხარისხის შენარჩუნებას მიწოდების ჯაჭვის ყველა ეტაპზე, საწარმოდან აფთიაქამდე და საბოლოოდ მომხმარებლამდე.
უკვე 30 წელია, PSP-ს მთავარი პრიორიტეტი მომხმარებელზე ზრუნვა და მისთვის ჯანმრთელობისა და სილამაზის გარანტირებული ხარისხის პროდუქტებზე ხელმისაწვდომობის გამარტივებაა. ამის უზრუნველსაყოფად, მუდმივად ხდება ფიზიკური, გეოგრაფიული და ფინანსური ხელმისაწვდომობის გამარტივება, პროცესების სრულყოფა, საერთაშორისო წარმატებული გამოცდილების გაზიარება. ამის დასტურია GDP სტანდარტის შესაბამისობაზე მეორედ წარმატებით გავლილი საკონტროლო აუდიტი და შესაბამისობის სერტიფიკატის კვლავ მინიჭება.