სახალხო დამცველის თქმით, მზია ამაღლობელის მოსანახულებლად ექიმთა კონსილიუმის შექმნის პროცედურა უკვე დაიწყო
სახალხო დამცველმა, ლევან იოსელიანმა, პალიტრანიუსის ეთერში ნეტგაზეთისა და ბათუმელების დამფუძნებლის, მზია ამაღლობელის შიმშილობისა და პატიმრობის საკითხთან დაკავშირებით ისაუბრა. მისი თქმით, ამაღლობელის მოსანახულებლად ექიმთა კონსილიუმის შექმნის პროცედურა უკვე დაიწყო.
"ჩვენ კონსილიუმის შექმნა მხარემ მოგვთხოვა. ეს არ არის საია-ს მიერ დაორგანიზებული, საიამ, როგორც მხარემ, ქალბატონი მზიას წარმომადგენელმა გვთხოვა, კონსილიუმის შექმნა და წარმოგვიდგინა კონკრეტული ექიმები — გაიმართა შეხვედრა, ეს პროცედურა დაიწყო. ჩვენ მათ ვთხოვეთ, შესაბამისი დოკუმენტაცია წარმოედგინათ, ძალიან პატივსაცემი ექიმები არიან, მაგრამ ჩვენ ფორმალურად უნდა დავრწმუნდეთ, რომ აქვთ შესაბამისი ლიცენზია. ეს პროცესი სულ მალე დასრულდება.
მე განვაცხადე პრინციპულად, რომ ქალბატონი მზიას შემთხვევაში ამ გადაწყვეტილებას მივიღებ, მხარეს შევთავაზე, რომ წარმოედგინათ კანდიდატები, კანდიდატები არის წარმოდგენილი და კონსილიუმის შექმნის თაობაზე გადაწყვეტილება ჩემ მიერ მიღებული იქნება, როგორც კი ეს პროცესი დასრულდება. ამის შემდეგ როდის შევა ექიმთა ჯგუფი მოსანახულებლად, მთლიანად დამოკიდებულია მათზე. რა თქმა უნდა, ჩემი მანდატით შევლენ ისინი მის მოსანახულებლად. ჩვენ ამ პროცესში ჩართულები ვიქნებით", — განაცხადა სახალხო დამცველმა, ლევან იოსელიანმა.