ელიტ ელექტრონიქსმა ახალი iPhone 15-ის მოდელების პრეზენტაცია გამართა
კომპანია ელიტ ელექტრონიქსმა, რომელიც საქართველოში Apple-ის ავტორიზებული რესელერია, 29 სექტემბერს ისთ ფოინთის ფილიალში ახალი iPhone 15-ის პრეზენტაცია გამართა. ადგილზე შეკრებილმა სტუმრებმა გაყიდვების დაწყება აღნიშნეს, დეტალური ინფორმაცია შეიტყვეს ახალი მოდელის ფუნქციებისა თუ მახასიათებლების შესახებ და სმარტფონები თავადაც გამოსცადეს.
iPhone 15 Pro/Pro Max-ის კორპუსი აეროკოსმოსური ტიტანიუმისგანაა დამზადებული, რომელსაც NASA-ც იყენებს. Pro სერიის მოდელები წარმოდგენილია ოთხ ფერში: ბუნებრივი ტიტანი, თეთრი ტიტანი, ლურჯი ტიტანი და შავი ტიტანი.
iPhone 15 Pro/Pro Max სმარტფონებში სიახლე ისიცაა, რომ ახალი GPU და A17 Pro ჩიპი აქვს, რომელთა მეშვეობითაც აიფონზე კომპიუტერისა და კონსოლის თამაშების გაშვება გახდა შესაძლებელი.
სმარტფონს გვერდით მრავალფუნქციური ღილაკი აქვს, რომლითაც მაგალითად, აპლიკაციების გაშვება შეიძლება. ამასთან, Pro სერიის მოდელებისგან განსხვავებით, iPhone 15 Pro Max-ს ფოტოსენსორიც აქვს, რაც 5x ოპტიკური ზუმისთვის გამოიყენება.
კიდევ ორ ახალ მოდელს რაც შეეხება, iPhone 15/15 Plus მოდელების კორპუსი დამზადებულია ალუმინისგან, ხოლო უკანა პანელი გლუვი, ფერადი მინისგან. ეკრანზე გამოჩნდა დინამიური კუნძული მოწყობილობის უფრო მოსახერხებელი გამოყენებისთვის, რომელიც ადრე მხოლოდ iPhone Pro ვერსიისთვის იყო ხელმისაწვდომი.
ცვლილებები შეეხო კამერასაც, ახლა მისი გამოყენება შეგიძლიათ ულტრა მაღალი გარჩევადობის სურათების გადასაღებად (48 მეგაპიქსელი) და გაუმჯობესებულია პორტრეტის რეჟიმი. ასევე, Smart-HDR-ის წყალობით ღამით გადაღებული ფოტოები კიდევ უფრო ნათელი ხდება.
ახალი iPhone 15 სერიის შეძენა ელიტ ელექტრონიქსის ფილიალებში მთელი საქართველოს მასშტაბით არის შესაძლებელი. ის მომხმარებლები, რომლებიც 29 სექტემბრიდან 1 ოქტომბრის ჩათვლით iPhone 15-ის მოდელებს ონლაინ ee.ge შეიძენენ, სწრაფი მიტანის სერვისით ისარგებლებენ.