როცა ევრორეკომენდაციების შესრულებაზეა ლაპარაკი, რა დროს საპარლამენტო კომისიის შექმნაზეა ლაპარაკი, რომელიც ჩანს რომ სასამართლოს და ქართული სახელმწიფოს დაზიანებისკენ არის მიმართული — მათ აქვთ ეს მოლოდინი.
ჩვენ ყველაფერს ვაკეთებთ იმისათვის, რომ საქართველოს არ დაბრალდეს რეკომენდაციების არშესრულება, საბაბი არ მივცეთ იმ გეგმის შესასრულებლად, რომ საქართველოს არ მიეცეს სტატუსი და ამან გამოიწვიოს არეულობა. ამ დროს ისინი ყველაფერს აკეთებენ, რომ პატარ-პატარა ნაღმები ჩადონ და ერთ-ერთი ნაღმი, არა მთლად პატარა, სასამართლოს შესახებ კომისიის შექმნის მოთხოვნაა. ამ ნაღმს არ ჩავადებინებთ. პოლიტიკური გადაწყვეტილება ასეთია და სამართლებრივად კონსტიტუციის და რეგლამენტის კითხვა ამ ხალხმა ვერ ისწავლა, მე რეპეტიტორად არ გამოვადგები.
განაცხადა მამუკა მდინარაძემ. მან თქვა, რომ ხელისუფლება ყველაფერს გააკეთებს, რათა საგამოძიებო კომისია სასამართლოს საკითხზე არ შეიქმნას და კომისიის შექმნის მცდელობას ნაღმი უწოდა.