ჩემპიონატის მონაწილე ნაკრებები 4 ჯგუფში არიან გადანაწილებული. A და C ჯგუფის მატჩები საქართველოს ქალაქებში გაიმართება. საქართველო A ჯგუფშია, ამიტომ ქართველ გულშემატკივარს მატჩებზე დასწრება მარტივად შეუძლიათ. აღსანიშნავია ისიც, რომ ჩემპიონატის ფინალი 8 ივლისს, საქართველოში, ბათუმის სტადიონზე გაიმართება.
4. ქომაგობისთვის გზა სულ არის
საქართველოსთან ერთად, ჩემპიონატის A ჯგუფში პორტუგალიის, ნიდერლანდებისა და ბელგიის ნაკრებები არიან. ახალგაზრდული ღონისძიება 21 ივნისს, საღამოს 8 საათზე საქართველოსა და პორტუგალიის ნაკრებების დაპირისპირებით დაიწყება. ჩვენი ქვეყნის ნაკრები 24 ივნისს, საღამოს 8 საათზე ბელგიასთან ითამაშებს, 27 ივნისს კი — ნიდერლანდებთან.
საქართველოს ნაკრების უპირატესობა საკუთარი ქვეყნის სტადიონზე თამაშია, თუმცა ამასთან ერთად გულშემატკივრების აქტიური მხარდაჭერა გადამწყვეტია. იმ შემთხვევაში, თუ საქართველო ჯგუფური ეტაპიდან გასვლას შეძლებს, 1-2 ივლისს მეოთხედფინალურ ეტაპზე იასპარეზებს.
5. ჩემპიონატის მხარდამჭერი საქართველოს ბანკია
საქართველოს ბანკი, როგორც ქართული სპორტისა და ქვეყნის პოპულარიზაციის ერთგული მხარდამჭერი, 2023 წლის ჩემპიონატის პარტნიორი იქნება და ღონისძიების წარმატებით ჩატარებას უზრუნველყოფს. ქართული ფეხბურთის მხარდაჭერა და ამ მასშტაბის ღონისძიების მასპინძლობა ჩვენი ქვეყნის ევროპისა და მსოფლიოს სპორტის რუკაზე კიდევ ერთხელ გამოჩენას უწყობს ხელს, ამიტომ საქართველოს ბანკი ჩემპიონატისთვის მზადების პროცესში აქტიურადაა ჩართული.
საქართველოს ბანკი ქართული ფეხბურთის ერთგული მხარდამჭერია. 2022 წელს მხარეებს შორის გაფორმდა 5-წლიანი ხელშეკრულება, რომლის ფარგლებშიც, საქართველოს ბანკი, 2026 წლის ჩათვლით, მხარს დაუჭერს საქართველოს ფეხბურთის ეროვნულ ნაკრებს, ქალთა, ვაჟთა და ფუსტალის ეროვნულ და ასაკობრივ ნაკრებ გუნდებს, უზრუნველყოფს მათ საჭირო რესურსებით, შექმნის საგანმანათლებლო პლატფორმებს და ითანამშრომლებს სხვადასხვა პროექტის განხორციელების პროცესში.
21 ივნისიდან 8 ივლისის ჩათვლით, უქომაგე საქართველოს ახალგაზრდულ საფეხბურთო ნაკრებს და დაესწარი თბილისში, ბათუმსა და ქუთაისში დაგეგმილ მატჩებს.