ღარიბაშვილმა პოსტი გამოაქვეყნა, თუმცა ანექსიის გამოცხადებაზე არა
ღარიბაშვილმა ფეისბუქპოსტი 2012 წელს ქართული ოცნების არჩევნებში გამარჯვებას მიუძღვნა და თქვა, რომ პირველი ოქტომბერი თანამედროვე საქართველოს ისტორიის უმნიშვნელოვანესი თარიღია. ტრადიციულად, მადლობა გადაუხადა ბიძინა ივანიშვილსაც.
რატომ არის მნიშვნელოვანი: პუტინმა უკრაინის ოთხი რეგიონის, დონეცკის, ლუგანსკის, ხერსონისა და ზაპოროჟიეს ანექსია 30 სექტემბერს გამოაცხადა.
- საერთაშორისო საზოგადოებამ უკვე დაგმო პუტინის ეს ნაბიჯი და მას არალეგიტიმური უწოდა.
- ანექსიის გამოცხადებას საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი და პარლამენტის თავმჯდომარე, შალვა პაპუაშვილიც გამოეხმაურნენ.
დეტალები: ღარიბაშვილი პოსტში დემოკრატიული არჩევნების ჩატარების პროცესში ივანიშვილის "პიროვნულ როლზე" საუბრობს.
- ასევე, წერს, რომ პარტიის დამფუძნებელმა სრული უიმედობისა და პოლიტიკური, ეკონომიკური და სოციალური კრიზისი პირობებში, "სახალხო ენერგიის მობილიზება" შეძლო.
- "შედეგად, ჩვენ გავაკეთეთ ის, რაც მანამდე შეუძლებელი ჩანდა — მშვიდობიანად შევცვალეთ ანტისახელმწიფოებრივი რეჟიმი და საფუძველი ჩავუყარეთ საქართველოს წარმატებულ განვითარებას".
გარდა ამისა, პრემიერმინისტრი ამბობს, რომ ქართულმა ოცნებამ ქვეყანაში პოლიტიკური სტაბილურობა განამტკიცა და შეინარჩუნა, ასევე, გააძლიერა უსაფრთხოება და თავდაცვისუნარიანობა.
- ამის შემდეგ კიდევ ერთხელ ახსენა ბიძინა ივანიშვილი და მას, პარტიის წევრებს, მხარდამჭერებს და საზოგადოებას მადლობა გადაუხადა.
- "მჯერა, რომ საქართველოს შემდგომი წინსვლა კვლავაც ხელისუფლებისა და ხალხის იმ ერთიანობას უნდა დაეფუძნოს, რომელსაც ზუსტად ათი წლის წინ ჩავუყარეთ საფუძველი", — წერს ის.