22-დან 26 მაისის ჩათვლით, ავტობუსების ნაწილი შეცვლილი მარშრუტით იმოძრავებს
22 მაისის დილის 09:00 საათიდან 26 მაისის ჩათვლით, თავისუფლების მოედნის ნაწილი საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი საზეიმო ღონისძიებების მოსამზადებელი სამუშაოების გამო გადაიკეტება და საავტომობილო მოძრაობა შეიზღუდება.
შეზღუდვა პუშკინის ქუჩიდან თავისუფლების მოედნის მიმართულებით მიმავალ ზოლს შეეხება, ხოლო, უკუმიმართულებით, თავისუფლების მოედნიდან ბარათაშვილის ქუჩისკენ მიმავალ ზოლზე, ავტოტრანსპორტი შეუფერხებლად იმოძრავებს.
თბილისის მერიის ინფორმაციით, ამ პერიოდის განმავლობაში მუნიციპალური ტრანსპორტი დროებით შეცვლილი მარშრუტით იმოძრავებს. ბარათაშვილის ქუჩიდან თავისუფლების მოედნისკენ მიმავალი ავტობუსები ჩავლენ მტკვრის მარჯვენა სანაპიროზე, აუხვევენ მიხეილ ჯავახიშვილის (ყოფ. ელბაქიძის აღმართი) ქუჩაზე და მოძრაობას ფილარმონიის მიმართულებით გააგრძელებენ.
მიკროავტობუსები ბარათაშვილის ქუჩიდან თაბუკაშვილის ქუჩაზე შეუხვევენ და რუსთაველის გამზირზე ჭანტურიას ქუჩის გავლით მოხვდებიან.
ანალოგიურად, კოტე აფხაზისა და დადიანის ქუჩებიდან რუსთაველის გამზირისკენ მიმავალი ავტოტრანსპორტი პუშკინისა და ბარათაშვილის ქუჩებს გაივლის და რუსთაველის გამზირზე თაბუკაშვილის ქუჩიდან იმოძრავებს.