ჟიჟილაშვილი: უახლოეს საათებში მივმართავთ პრეზიდენტს, შეგვხვდეს — ვთხოვთ გვარამიას შეწყალებას
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/ფორმულა
სხვადასხვა მედიის წარმომადგენლები მთავარი არხის დირექტორის, ნიკა მელიას საკითხზე ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს საქართველოში, კელი დეგნანს შეხვდნენ. მათ შეხვედრის დეტალებზე არ უსაუბრიათ, თუმცა აღნიშნეს, რომ მოლოდინი და განწყობა პოზიტიურია.
ფორმულას ჟურნალისტმა, ნინო ჟიჟილაშვილმა მედიასთან განაცხადა, რომ ნიკა გვარამიას წინააღმდეგობის მიუხედავად, ისინი აპირებენ პრეზიდენტს შეწყალების მოთხოვნით მიმართონ.
"უახლოეს ხანებში, უახლოეს საათებში მივმართავთ ქვეყნის პრეზიდენტს, სალომე ზურაბიშვილს, რომ დაგვდოს პატივი და შეგვხვდეს მედიის წარმომადგენლებს. ჩვენ მას ვთხოვთ, რომ გამოიყენოს თავისი უფლება ნიკა გვარამიას შეწყალებასთან დაკავშირებით. არ ვიცი თვითონ ნიკას რა რეაქცია ექნება ამის შესახებ, მან ითხოვა, რომ ჩვენ ეს არ გაგვეკეთებინა, მაგრამ ჩვენ მივიჩნევთ, რომ ახლა ყველა რესურსი უნდა გამოვიყენოთ", — განაცხადა მან.
TV პირველის დირექტორმა, ვატო წერეთელმა ზურაბიშვილს თავის კოლეგებთან ერთად შეხვედრას შესთავაზა. მთავარი არხის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებლის, გიორგი გაბუნიას თქმით კი, ისინი გვარამიას გადაწყვეტილებას პატივს სცემენ, ამიტომ მთავარი არხი ზურაბიშვილისთვის შეწყალების მოთხოვნით მიმართვას არ აპირებს.
"იცით, ნიკას დამოკიდებულება, მე პატივს ვცემ მის გადაწყვეტილებას, ამიტომ მთავარი არხი ამ მიმართვას სალომე ზურაბიშვილისადმი არ ვუერთდებით. როგორიც არ უნდა იყოს ჩვენი პირადი დამოკიდებულება, ჩვენ პატივს ვცემთ ნიკას გადაწყვეტილებას", — ამბობს გაბუნია.
სასამართლომ მთავარი არხის დამფუძნებელი, ნიკა გვარამია დამნაშავედ ცნო და მას 3 წლითა და 6 თვით პატიმრობა მიუსაჯა. სასჯელის მოხდის ვადა 16 მაისიდან დაიწყო და მოსამართლემ გვარამიას დარბაზშივე დაკავების ბრძანება გასცა.