სააკაშვილი ექიმებს ენდობა და თანამშრომლობს მათთან — ჩალაძე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/ფორმულა
ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენელი და გენეტიკის ლაბორატორიის დირექტორი, გიორგი ჩალაძე ამბობს, რომ ექსპრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ექიმებს ენდობა და სააკაშვილი მასთან თანამშრომლობს. ექსპეზიდენტის მონახულების შემდეგ ჟურნალისტებთან ჩალაძემ განაცხადა, რომ მესამე პრეზიდენტის ჯანმრთელობა 50-დღიან ძალიან მკაცრ შიმშილის მდგომარეობას შეესაბამება.
"ექიმები თავდაუზოგავად შრომობენ, ყველაფერს აკეთებენ. ჩემი თვალით ვნახე, როგორ შრომობენ, თავდადებით იკვლევენ. ცდილობენ გაარკვიონ, რომელ ორგანოს რა დაზიანება აქვს და შემდეგ დაგეგმონ თერაპიის ის კურსი, რაც სჭირდება. ბატონი პრეზიდენტის ჯანმრთელობა საჭიროებს ძალიან მაღალ ტექნოლოგიურ, მაღალკვალიფიციურ, სიღრმისეულ კვლევებს. ბატონმა სააკაშვილმა, როგორც განაცხადა, ენდობა ექიმებს, ის მათთან თანამშრომლობს", — აღნიშნავს გიორგი ჩალაძე.
მთავრობის მიერ შექმნილი ექიმთა კონსილიუმი გორის სამხედრო ჰოსპიტალში დღეს პირველად ჩავიდა. ექიმები ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის შიმშილობის შემდგომ მკურნალობის პროცედურებზე ამ წუთებშიც მსჯელობენ.