გიული ალასანიას თქმით, ის პატრიარქს შეხვდა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/Mikheil Saakashvili
მიხეილ სააკაშვილის დედა, გიული ალასანია პატრიარქს შეხვდა. აღნიშნული მან ფორმულასთან სატელეფონო ინტერვიუს დროს დაადასტურა.
"მე ვიცი, რომ მისთვის არ არის სულ ერთი ჩემი შვილის მდგომარეობა და ვიცი, რომ ჩემს შვილს ყოველთვის აქვს უწმინდესის იმედი. ვილაპარაკეთ, ძალიან ცოტა ხანს გაგრძელდა ეს შეხვედრა. იყო პატრიარქი ორ სამღვდელო პირთან ერთად, რომლებიც, ალბათ, უვლიან მას და ზრუნავენ მასზე და ვილაპარაკეთ საერთოდ, ზოგადად, რომ საქართველოში როგორი ტრადიცია იყო, რომ სიცოცხლე ძალიან ფასობდა", — თქვა მან ფორმულას ეთერში.
მისივე თქმით, შეხვედრის ინიციატივა თავად გამოთქვა და იქ მეუფე შიო და შორენა თეთრუაშვილი არ იყვნენ.
11 ნოემბერს პენიტენციურმა სამსახურმა გაავრცელა კადრები, რომლებშიც ჩანს, რომ მიხეილ სააკაშვილი გლდანის ციხის სამკურნალო დაწესებულებაში ძალის გამოყენებით გადაჰყავთ. კადრების მიხედვით, სააკაშვილი სასწრაფო დახმარების მანქანიდან იძულებით გამოიყვანეს, ძალით შეიყვანეს შენობის დერეფნებსა და ლიფტშიც, კერძოდ, ფეხებსა და ხელებში ჩაავლეს ხელი, რა დროსაც ტანსაცმელი თითქმის გახდილი აქვს. ექსპრეზიდენტი ციხის საავადმყოფოს პალატაში უკვე წელზევით შიშველი შეიყავნეს და პირდაპირ იატაკზე დასვეს.