ჩვენი მოქალაქეების უფლებებს და ინტერესებს ყოველთვის ვიცავთ — ზელენსკი ღარიბაშვილს ესაუბრა
ფოტო: უკრაინის პრეზიდენტის ადმინისტრაცია
უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი საქართველოს პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის საკითხზე ტელეფონით ესაუბრა და განაცხადა, რომ უკრაინა თავისი მოქალაეების უფლებებსა და ინტერესებს ყოველთვის იცავს. უკრაინის პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ცნობით, ზელენსკიმ უკრაინის მოქალაქის, მიხეილ სააკაშვილის უფლებების უზრუნველყოფის საკითხი დასვა და აღნიშნა, რომ ის საერთაშორისო სამართლის შესაბამისად სრულად უნდა იყოს გარანტირებული.
პრეზიდენტმა უკრაინის მოქალაქის მიმართ არაპროპორციული იძულებითი ზომების გამოყენების დაუშვებლობასაც გაუსვა ხაზი.
"ვოლოდიმირ ზელენსკიმ ყურადღება გაამახვილა მიხეილ სააკაშვილზე. მოითხოვა მიხეილ სააკაშვილის დედის, ნათესავებისა და უკრაინელი ექიმების მასთან შეშვება. უკრაინის მოქალაქის ჯანმრთელობის მდგომარეობის გათვალისწინებით, სახელმწიფოს მეთაურმა, ასევე, სთხოვა მიხეილ სააკაშვილთან უკრაინელი ექიმების მიღების შესაძლებლობა განიხილოს. უკრაინა ყოველთვის იცავს თავისი მოქალაქეების კანონიერ უფლებებსა და ინტერესებს", — აცხადებს ზელენსკის ადმინისტრაცია.