ფორმულას გადამღებ ჯგუფს ძალადობრივი კონტრაქციის მონაწილეებმა ქვები დაუშინეს
ფორმულას გადამღებ ჯგუფს სირცხვილიას ოფისთან შეკრებილმა ძალადობრივი კონტრაქციის მონაწილეებმა ქვები დაუშინეს.
როგორც ჟურნალისტი ჩართვაში ამბობდა, აღნიშნული პირები მოითხოვდნენ გადაღების შეწყვეტას და სწორედ ამის გამო დაუპირისპირდნენ მედიის წარმომადგენლებს.
სულ ცოტა ხნის წინ ჰომოფობიური და ძალადობრივი ჯგუფები სირცხვილიას ოფისის შენობაში შევარდნენ. როგორც კადრებში ჩანს ისინი კიბეებზე არბოდნენ, რა დროსაც TV პირველის ოპერატორს თავს დაესხნენ და პირდაპირი ეთერი გაითიშა. ჟურნალისტის ინფორმაციით, ოპერატორს ფიზიკურად გაუსწორდნენ, ჩამსხვრეულია შუშები და დაზიანებულია შესასვლელი.
TV პირველის ინფორმაციით, დალეწილია კამერა, ჟურნალისტს კი მობილური ტელეფონი წაართვეს და დაუმტვრიეს. მათივე განცხადებით, პოლიცია ძალადობაზე არ რეაგირებს.
ჰომოფობიური და ძალადობრივი კონტრაქციის მონაწილეებმა რუსთაველზე ოპოზიციის მხარდამჭერების კარვები აყარეს. დაზიანებული კარვები იქვე, პარლამენტის წინ ყრია.
შსს მოუწოდებს თბილისი პრაიდს, უარი თქვან საჯარო სივრცეში მარშის გამართვაზე. ასევე პრემიერი ღარიბაშვილი აცხადებს, რომ მისი აზრით, ღირსების მარში არ უნდა გაიმართოს.
"საქართველოს პრემიერმინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა "კოჭების გაგორების სერია" გააგრძელა", — ასე აფასებს მარშის ერთ-ერთი ორგანიზატორი, თამაზ სოზაშვილი ღარიბაშვილის დღევანდელ განცხადებებს ღირსების მარშთან დაკავშირებით.
თბილისი პრაიდის კვირეული დღეს, 5 ივლისს ღირსების მარშით დასრულდება. აქამდე კვირეულის ფარგლებში კინოჩვენება და ფესტივალი ჩატარდა, რომლის ჩაშლა ჰომოფობებმა სცადეს, თუმცა არ გამოუვიდათ. ორივე შემთხვევაში პერიმეტრს პოლიცია იცავდა.