იმ დღემდე, სანამ მე ამ ყველაფერს ვიტყოდი, ხდებოდა ჩემი რეაბილიტაცია — მაყაშვილი
მსახიობი ნინუცა მაყაშვილი აცხადებს, რომ მას ძალადობის შესახებ საუბრამდე დიდი რეაბილიტაცია დასჭირდა. ამის შესახებ მან რუსთავი 2-ის ეთერში ისაუბრა.
"ძალიან დიდი დრო დამჭირდა იმისთვის, რომ ეს ყველაფერი გადამელახა. ყველა ის ადამიანი, ყველა ის ქალბატონი, ძალიან ბევრი ქალბატონი, ვინც ახლა უკვე აღარ არის ძალადობის მსხვერპლი, თუმცა გამოვლილი აქვს ეს ყველაფერი, დღემდე ვერ ახერხებს ლაპარაკს, მიუხედავად იმისა, რომ შეიძლება 20-30-35 წელი იყოს გასული. ამ თემაზე ლაპარაკი არის ძალიან რთული. ეს თემა მთელი ცხოვრება გაქვს გულში და გჭამს [...] იმ დღემდე, სანამ მე ამ ყველაფერს ვიტყოდი, იმ დღემდე ხდებოდა ჩემი რეაბილიტაცია", — განაცხადა მან.
მისი თქმით, ძალადობაზე ხმამაღლა საუბრით მას მხოლოდ სხვა ქალებისთვის იმის ჩვენება უნდოდა, რომ ნორმა არის ბედნიერი და წარმატებული ყოფა და არა ძალადობა.
"შურისძიება რომ მდომოდა, მე რომ 11 წელი ეს ბოროტება მეტარებინა, რა თქმა უნდა, თავის დროზე მოვახერხებდი ამის გასაჩივრებასაც და ა.შ. ჩემი მიზანი არ იყო ეს. ჩემი მიზანი იყო იყო ის, რომ იმ ქალების გულამდე, ვინც ახლა თვლის და ფიქრობს, რომ მათთვის ის ცხოვრება არის ნორმა, რაშიც არიან ახლა, მე მინდოდა მათთვის მეჩვენებინა, რომ ეს არ არის ნორმა. არის ნორმა ის, რომ შენ იქნები ბედნიერი, შენ იქნები წარმატებული, შენ იქნები კარგად თუ უბრალოდ მაინც გაძლიერდები", — განაცხადა მან.
მისივე განცხადებით, მისი მიზანი არაა მის მიერ ძალადობაში ბრალდებული მსახიობის, ბესო ზანგურის გასამართლება.
"ჩემი მიზანი რომ ყოფილიყო, სიტყვაზე, მორალური ანაზღაურება, ან რაღაც ალიმენტის დაკისრება, ან სასამართლოში ამბები რაც ხდება, ზოგადად, მე ამას გავაკეთებდი 11 წლის წინ. უბრალოდ მე ამ ადამიანისგან არაფერი არ მინდა. საერთოდ არ მინდა. მინდა, რომ ის თავის გზაზე იყოს და მე ჩემს გზაზე ვიქნები. [...] მას ჰყავს ახლა მეუღლე, მას ჰყავს 3 მცირეწლოვანი შვილი და მე არანაირი სურვილი არ მაქვს, ვიყო ის ადამიანი, ვინც ეს გამოიწვია და მას ამის გამო გაასამართლებენ", — აცხადებს მაყაშვილი.