ვადამდელი არჩევნების მოთხოვნა აღარაა სერიოზული — ელისაშვილი
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / ევროკავშირის წარმომადგენლობა
პარტია მოქალაქეების ლიდერი, ალეკო ელისაშვილი ამბობს, რომ ვადამდელი არჩევნების მოთხოვნა სერიოზული აღარაა. მისი შეფასებით, შეთანხმების სურვილი რომ ყოფილიყო, ის შედგებოდა.
ალეკო ელისაშვილი ერთ-ერთი იყო, ვინც ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის წარმომადგენლის, კრისტიან დანიელსონის მოდერატორობით შეხვედრებში იღებდა მონაწილეობას.
"ვადამდელი არჩევნების მოთხოვნა აღარაა სერიოზული, განსაკუთრებით ეუთო/ოდირის დასკვნის შემდეგ. რეალობას გავუსწოროთ თვალი. როცა შეგიძლია გამოგლიჯო ქართულ ოცნებას მართლმსაჯულების რეფორმის საკითხი და შენ მაინც პლებისციტი და ვადამდელი დაგიჩემებია, ეს არის ჩვენთვის აუხსნელი. ჩვენი აზრით, ეს არის სახელმწიფოებრივად არასწორი", — აღნიშნავს ელისაშვილი.
იგი აღნიშნავს, რომ წინადადებები მოლაპარაკებებზე წარადგინა ქართულმა ოცნებამ, ხოლო ოპოზიციას მხრიდან არაფერი ყოფილა:
"იქ იყო ქართული ოცნების მხრიდან შემოთავაზებული საკითხი, რომ თუ თვითმმართველობის არჩევნებში ქართული ოცნება 40%-ზე ნაკლებს აიღებდა, მაშინ 2022 წელს ვადამდელი არჩევნები დაინიშნებოდა".