შსს-მ პირბადის წესის დარღვევაზე 24 საათში 905 პირი დააჯარიმა
ფოტო: EvaL Miko / Shutterstock
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცნობით, 24 საათის განმავლობაში პირბადის ტარების წესის დარღვევაზე, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42(11)-ე მუხლის შესაბამისად 905 ფიზიკური პირი დაჯარიმდა.
მათივე ინფორმაციით, კოვიდ-19-ის წინააღმდეგ ბრძოლის მიზნით მოქმედი რეგულაციების დარღვევის 984 შემთხვევა, ბოლო 24 საათის განმავლობაში, გამოავლინეს. უწყების ცნობით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, პოლიციამ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42(10)-ე მუხლის შესაბამისად 79 ფიზიკური პირი დააჯარიმა.
"დაჯარიმებულთა შორის არიან მოქალაქეები, რომლებმაც 21:00 საათიდან დილის 05:00 საათამდე დაწესებული გადაადგილების შეზღუდვის წესი დაარღვიეს. 24 საათის განმავლობაში პირბადის ტარების წესის დარღვევაზე, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42(11)-ე მუხლის შესაბამისად 905 ფიზიკური პირი დაჯარიმდა", — აცხადებენ სამინისტროში.
უწყება მოქალაქეებს დაწესებული შეზღუდვების დაცვისკენ მოუწოდებს, წინააღმდეგ შემთხვევაში, კანონით გათვალისწინებული, შესაბამისი ზომების გამოყენებისკენ აფრთხილებს.