ნეტავ ოდნავ პასუხისმგებლობას და სინდისის ქენჯნას მაინც თუ გრძნობთ ბატონებო?! – გოგორიშვილი
ევროპული საქართველოს მაჟორიტარობის კანდიდატი გურიაში, ხათუნა გოგორიშვილი, დაბა ლაითურის საჯარო სკოლის მასწავლებლის კორონავირუსით დაინფიცირებას ეხმაურება.
ხათუნა გოგორიშვილმა სასწავლო წლის დაწყებამდე დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის გურიის რეგიონის ხელმძღვანელს, არჩილ მჟავიას მიმართა, რომ ჩაეტარებინა მასწავლებლებისათვის კორონავირუსზე ტესტირება, რაზეც აღნიშნულმა პირმა უპასუხა, რომ ამ თემაზე კომენტარს ვერ გააკეთებდა იმის გამო, რომ "ზევიდან" იყო ამაზე დავალება.
დღეს, ოზურგეთის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსმა, ლელა იმედაშვილმა განაცხადა, რომ დაბა ლაითურის საჯარო სკოლის ერთ-ერთ მასწავლებელს კორონავირუსი დაუდგინდა, რის გამოც 374 მოსწავლე და 40 პედაგოგი თვითიზოლაციაში გადაიყვანეს, 87 გატესტილი მოსწავლიდან კი სამს კორონავირუსი დაუდგინდა.
ხათუნა გოგორიშვილის თქმით, კონკრეტული პირების მხრიდან შესაბამისი ნაბიჯების არ გადადგმა არის უდიდესი დანაშაული და უპასუხისმგებლობა. "ნეტავ ოდნავ პასუხისმგებლობას და სინდისის ქენჯნას მაინც თუ გრძნობთ ბატონებო?! — მივმართავ არჩილ მჟავიას, ზურაბ ნასარაიას და კონსტანტინე შარაშენიძეს.
დაბა ლაითურის საჯარო სკოლამ დროებით შეწყვიტა სასწავლო პროცესი და ონლაინ რეჟიმზე გადავიდა — ეს ინფორმაცია ოზურგეთის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსმა ლელა იმედაშვილმა გვამცნო 23 სექტემბერს. 374 მოსწავლე და 40 პედაგოგი თვითიზოლაციაშია გადაყვანილი. ამის მიზეზი კორონავირუსით დაინფიცირებული პედაგოგია, რომელიც მთელი კვირა გაკვეთილებს ატარებდა. გატესტეს მხოლოდ 87 მოსწავლე! დღეს მათგან სამს კორონავირუსი დაუდასტურდა.
ნეტავ ოდნავ პასუხისმგებლობას და სინდისის ქეჯნას მაინც თუ გრძნობთ ბატონებო?! სასწავლო პროცესის დაწყებამდე ყველა პედაგოგი რომ დაგეტესტათ, როგორც მინიმუმ ამ ბავშვებს ხომ მაინც ააცილებდით თავიდან დაინფიცირებას?!", — განაცხადა ხათუნა
გოგორიშვილმა.