ესაა სამართლის ნაწილობრივ აღდგენა, ბრძოლა გრძელდება — სარალიძე
ხორავას ქუჩაზე მოკლული დავით სარალიძის მამა, ზაზა სარალიძე ამბობს, რომ სააპელაციო საასამართლოს გადაწყვეტილებით სამართლიანობა ნაწილობრივ აღდგა და ის ბრძოლას აგრზელებს.
"ბრძოლა გრძელდება, არავინ იფიქროს, რომ მოვდუნდები ან გვერდზე გავიწევი. ხელისუფლებას მოვუწოდებ, რომ ძალიან ცოტა დრო აქვს დარჩენილი, ყველა აგებს კანონის წინაშე პასუხს", — განაცხადა სარალიძემ გადაწყვეტილების გამოცხადების შემდეგ.
სააპელაციო სასამართლომ დავით სარალიძის ჯგუფურად მკვლელობაში გ.ჯ. დამნაშავედ ცნო. ამ გადაწყვეტილებით თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლეთა პალატამ ნაწილობრივ შეცვალა საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება და ნაწილობრივ გაიზიარა ბრალდების მხარის ვერსია.
საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილებით, გ.ჯ. მსჯავრდებული იყო დავით სარალიძის დამამძიმებელ გარემოებაში მკვლელობის მცდელობისთვის და 10 წლითა და 6 თვით თავისუფლების აღკვეთა ჰქონდა შეფარდებული.