რუსთავი 2-ის 9%-ის მფლობელი ჩვენგან 26 მილიონს ითხოვს — ნიკა გვარამია
ფოტო: ფოტო ვიდეოდან / რუსთავი 2
რუსთავი 2-ის გენერალური დირექტორის, ნიკა გვარამიას განცხადებით, ტელეკომპანიის წილის ცხრა პროცენტის მფლობელი, ნინო ნიჟარაძე სხვა მეწილეებისგან 26 მილიონს ითხოვს. ის ამბობს, რომ სარჩელით ნიჟარაძემ სასამართლოს მიმართა. გვარამია ამ ყველაფერს ტელევიზიაზე შეტევის ახალ ფაზად აფასებს. ამის შესახებ მან საგანგებო ბრიფინგზე განაცხადა.
"შემოვიდა 9 პროცენტის მფლობელის, ნინო ნიჟარაძის სარჩელი სხვა მეწილეების, პირადად ჩემი და რუსთავი 2-ის გაყიდვების სახლის წინააღმდეგ. ნინო ნიჟარაძე ითხოვს კომპენსაციას დაგროვილი გადასახადების სახით... ითხოვს 2015 წელს, მისი თქმით, გამქრალ 10 მილიონ ლარს გაყიდვების სახლიდან. ითხოვს ჩემგან, რატომ გავზარდე უფასო პოლიტიკური რეკლამების ლიმიტი ოპოზიციის სასარგებლოდ და ამით კომპანიას ზიანი მივაყენე. ითხოვს მილიონ 600 ათას ლარს, რადგან სხვა მეწილეებმა [სხვა პირზე] გაყიდვის უფლება არ მისცეს. საერთო ჯამში, ითხოვს 26 მილიონ ლარს... დავა ქართულ სასამართლოშია შესული და მას ქოჩიაშვილი იხილავს, რომელიც სამოსამართლო კლანის წევრია", — თქვა გვარამიამ.
გვარამია ნინო ნიჟარაძეს სთავაზობს, ქართული სასამართლოდან სარჩელი გამოიტანოს და სხვა ნებისმიერ საერთაშორისო სასამართლოში შეიტანოს. გვარამიას თქმით, ამით ნიჟარაძე დაამტკიცებს, რომ ეს დავა ნამდვილად ორ კერძო პირს შორის არის.