გედევან ფოფხაზე პარტიის დატოვებაზე: რამდენიმე დღეში მივიღებ გადაწყვეტილებას
დეპუტატი, გედევან ფოფხაძე ამბობს, რომ პარტია ქართული ოცნების დატოვების შესახებ გადაწყვეტილებას რამდენიმე დღეში მიიღებს. ამის შესახებ ფოფხაძემ მას შემდეგ განაცხადა, რაც უმრავლესობა ეკა ბესელიამ დატოვა.
"ჯერჯერობით, ოფიციალურ პოზიციას არ ვაფიქსირებ. ვადასტურებ კიდევ ერთხელ, რომ ვარ ეკა ბესელიას მეგობარი, ჩვენ ბევრი რამ ერთად გვაქვს გამოვლილი და მიმაჩნია, რომ მისი გადაწყვეტილება ქართული ოცნებისთვის უნდა იყოს ძალიან დამაფიქრებელი. ეს არის ნიშანი იმისა, რომ ქართული ოცნება დაშორდა ღირებულებებს", — ამბობს ფოფხაძე.
კითხვაზე, რას ელოდება და რატომ არ ტოვებს ისიც ეკა ბესელიას მსგავსად უმრავლესობას ახლა, ფოფხაძე ამბობს, რომ სურს მშვიდ, წყნარ ატმოსფეროში გააკეთოს დასაბუთებული, გააზრებული და არგუმენტირებული ბრიფინგი, სადაც ყველა თემას სრულად გაშლის.
ეკა ბესელია პარტია ქართულ ოცნებას და საპარლამენტო უმრავლესობას ტოვებს. საგანგებო ბრიფინგზე დეპუტატმა განაცხადა, რომ ის პარლამენტში დამოუკიდებელ დეპუტატად რჩება. საპარლამენტო უმრავლესობის დატოვების შესახებ განაცხადა დეპუტატმა, ლევან გოგიჩაიშვილმაც.