კალაძე: არავის მივცემთ დესტაბილიზაციის უფლებას, ხელისუფლება იქნება მოწოდების სიმაღლეზე
თბილისის მერი კახა კალაძე პარლამენტის წინ განვითარებულ მოვლენებს, აქციას #ნუმომკლავ ეხმაურება და ამბობს, რომ კონკრეტული ძალები ამ თემით [ხორავას საქმით] მანიპულირებას ცდილობენ:
"ცდილობენ გარკვეული დესტაბილიზაციის შემოტანას ქვეყანაში. მინდა ვუთხრა ჩემი ქვეყნის მოსახლეობას, რომ რა თქმა უნდა, თავისუფლების გამოხატვისა და აზრის გამოხატვის უფლება ჩვენს ქვეყანაში ყველა ადამიანს აქვს, მაგრამ იმ პირებს, ვისაც სურთ ქვეყანაში დესტაბილიზაცია შემოიტანონ, ამის უფლებას არ მივცემთ. ხელისუფლება იქნება მოწოდების სიმაღლეზე და ვიმოქმედებთ კანონის ფარგლებში".
საქართველოს პარლამენტთან ზაზა სარალიძის მხარდამჭერი აქცია განახლდა. აქციის მთავარი მოთხოვნაა მთავრობის გადადგომა, სამართლიანობის აღდგენა და ხორავას ქუჩის საქმეზე მტკიცებულებების და დამნაშავეების დამალვაში მონაწილე პირების დასჯა. აქციას შეუერთდნენ, სტუდენტები, მოქალაქეები, მოსწავლეები, საზოგადო მოღვაწეები, პოლიტიკოსები და არასამთავრობოები.