"შიმშილის თამაშების" პრიქველში ჯენიფერ ლოურენსი და ჯოშ ჰაჩერსონი ბრუნდებიან
ფოტო: Hunger Games / Lionsgate
ორი ვარსკვლავი, რომლებიც ცნობილია Lionsgate-ის ორიგინალ ფილმებში შიმშილის თამაშებში მონაწილეობით, გამოჩნდება მომავალ პრიქველ ფილმში Hunger Games: Sunrise on the Reaping. Lionsgate ახალ ფილმს კინოთეატრებში 2026 წლის 20 ნოემბერს გამოუშვებს.
ლოურენსი კვლავ ქეთნის ევერდინის როლს შეასრულებს, ხოლო ჰაჩერსონი დაბრუნდება პიტა მელარკის როლზე, სხვა დეტალები არ გახმაურებულა.
შიმშილის თამაშები: Sunrise On The Reaping — ყველაფერი, რაც ვიცით
ფრენსის ლოურენსი სიუზან კოლინზის ბესტსელერი რომანის ადაპტაციას იღებს. უკვე დადასტურებულ მსახიობებს შორის არიან რეიფ ფაინსი პრეზიდენტ სნოუს როლში, ჯესი პლემონსი პლუტარქ ჰევენსბის როლში, კელვინ ჰარისონ უმცროსი ბიტიეს როლში, კირან კალკინი კეისარ ფლიკერმანის როლში და ელ ფენინგი ეფი ტრინკეტის როლში. ჯოზეფ ზადა, გლენ კლოუზი, მაკენა გრეისი, მაია ჰოუკი და უიტნი პიკი ავსებენ ძირითად მსახიობებს.
ნახეთ, ვინ ითამაშებს "შიმშილის თამაშების" ახალ პრიქველში
წიგნის Sunrise on the Reaping მოქმედება პანემში ვითარდება, 50-ე შიმშილის თამაშების მოსავლის აღების დილით, 24 წლით ადრე 2008 წელს გამოცემულ პირველ რომანამდე შიმშილის თამაშები. ფრენჩაიზის პირველი ხუთი ფილმის შემოსავალმა მსოფლიო სალაროებში 3.3 მილიარდ დოლარს გადააჭარბა, სადაც პირველ ოთხ ფილმში მთავარ როლებს ჯენიფერ ლოურენსი, ჯოშ ჰაჩერსონი და ლიამ ჰემსვორთი თამაშობენ. ფილმების სერია 2012 წელს გამოსული შიმშილის თამაშებით დაიწყო.
ლოურენსის და ჰაჩერსონის ფრენჩაიზში ბოლო ნამუშევარი იყო 2015 წელს გამოსული შიმშილის თამაშები: კაჭკაჭჯაფარა — ნაწილი 2, რომელიც წყვილის დაქორწინებითა და შვილების ყოლით დასრულდა.
ფოტო: Hunger Games: Mockingjay Part 2 / Lionsgate
ფრენსის ლოურენსი ახალ ფილმს ბილი რეის სცენარით გადაიღებს, რომელიც კოლინზის წიგნის ადაპტაციას წარმოადგენს. პრიქველი ეკრანებზე 2026 წლის ნოემბერში გამოვა.