ნიუ-იორკში ბილეთების გადამყიდველები დააკავეს, მათ $600,000 თაღლითურად იშოვეს
ბილეთების უმეტესობა ტეილორ სვიფტის ერას ტურს ეკუთვნოდა.
ფოტო: Vulture
ნიუ-იორკში 900-ზე მეტი საკონცერტო ბილეთის მოპარვის ბრალდებით ორი ადამიანი დააკავეს. ბილეთების უმეტესობა ტეილორ სვიფტის ერას ტურს ეკუთვნოდა. თაღლითებმა ამ გზით 600,000 დოლარზე მეტი გამოიმუშავეს.
ქუინსის ოლქის პროკურატურის ინფორმაციით, ტაირონ როუზი და შამარა პ. სიმონსი გასულ ხუთშაბათს დააკავეს და ბრალი წარუდგინეს დიდი ოდენობით ქურდობაში, კომპიუტერულ მანიპულაციაში, თაღლითობასა და გაყალბებაში. მათ ერას ტურის, ასევე ედ შირანისა და ადელის კონცერტების 993 ბილეთი მოიპარეს.
პროკურატურის ცნობით, როუზი და მისი თანამზრახველი მუშაობდნენ კომპანია Sunderland-ში, რომელიც StubHub-ის მესამე მხარის კონტრაქტორი იყო კინგსტონში, იამაიკაში. მათ StubHub-ის სისტემაში წვდომის საშუალებით, უკვე გაყიდული ბილეთების ბმულები მოიპარეს და გადაამისამართეს სიმონსსა და კიდევ ერთ თანამზრახველზე, რომელიც ამჟამად გარდაცვლილია. შემდეგ ბილეთები StubHub-ზე განათავსეს და კიდევ ერთხელ ძვირად გაყიდეს 2022 წლის ივნისიდან 2023 წლის ივლისამდე.
ქუინსის ოლქის პროკურორის, მელინდა კატცის განცხადებით: „ბრალდებულებმა ტეილორ სვიფტის პოპულარობა პირადი სარგებლისთვის გამოიყენეს. მათ, სავარაუდოდ, ბილეთების გაყიდვის სისტემაში არსებული ხარვეზით ისარგებლეს, მოიპარეს და გადაყიდეს დეკადის ყველაზე მასშტაბური ტურის ბილეთები, რის შედეგადაც 600,000 დოლარზე მეტი გამოიმუშავეს.“