ეს ადამიანი პროვოკაციული ქმედებებით გამოირჩევა, შეიძლება, მეზობელმა სცემა ან მეგობარმა — ირაკლი ზარქუა ლაშა გაბიტაშვილზე
ოცნების დეპუტატის, ირაკლი ზარქუას თქმით, ლაშა გაბიტაშვილის ცემასთან მას კავშირი აქვს, მას ასე "არ ჩვევია".
მისი თქმით, ეს ადამიანი [ლაშა გაბიტაშვილი] პროვოკაციული ქმედებებით გამოირჩევა და შეიძლება, მეზობელმა, ან მეგობარმა სცემა.
"მომხდარი ინციდენტის თაობაზე მეც დილით გავიგე. უნდა ითქვას, რომ ძალადობა კატეგორიულად მიუღებელია! რაც შეეხება ამ პიროვნებას, თუ ვინმეს ეჭვი ჩემზე აქვს, მე ასე არ მჩვევია. როცა დააშავა და არასწორად მოიქცა, ღიად, საჯაროდ, კამერებთან, იქ სადაც უამრავი ადამიანი იყო, არ მომრიდებია პასუხი გამეცა. როცა ოჯახის წევრებისა და ახლობლების შეურაცხყოფაა, მომავალშიც ასე ვიზამ.
ამის შემდეგ ერთმანეთთან ვისაუბრეთ. მან დააფიქსირა პოზიცია რა, როგორ და რასთან დაკავშირებით ჰქონდა. მე გაგებით მოვეკიდე და მგონია, რომ არც ერთმა ახალგაზრდამ ამ უსამშობლოების სექტას თავი არ უნდა გამოაყენებინოს. თემა ამით დამთავრდა. ასე რომ, საცოდაობაა გარკვეული ჯგუფების მცდელობა, რომ ამ თემით გარკვეული ქულები დაიწერონ.
თუ რამე ეჭვია, აგერ არის პოლიცია და ჩივილი არ გაუჭირდება. თუ დამიბარებენ იგივე ჩვენებას მივცემ, რა ჩვენებაც აბუ-დაბიში მივეცი, როცა გამოძიება მიმდინარეობდა.
ზოგადად, ეს ადამიანი პროვოკაციული ქმედებებით გამოირჩევა. შეიძლება, მეზობელიც იყოს, შეიძლება, მისი ყოფილი მეგობარიც იყოს, ვისაც შეურაცხყოფა მიაყენა. ახლა კამერით რომ დარბის კაცი, ეტყობა, იმანაც, არ ვიცი, ნიღბით იყო თუ უნიღბოდ, ეს გამოძიების საგანია და დაადგენენ
მოვიწოდებ ოპოზიციას ამ თემით სპეკულაციას თავი დაანებონ და თავის გაჭირვებულ თავს მიხედონ, მიტინგებზე დაცვის გარეშე რომ ვერ დადიან და ამ ახალგაზრდებს იყენებენ", - ასე გამოეხმაურა ოცნების დეპუტატი ირაკლი ზარქუა დღეს დილით მოქალაქე ლაშა გაბიტაშვილის ცემის ფაქტს.
სამმა ნიღბიანმა მოქალაქე ლაშა გაბიტაშვილი ძაღლის სეირნობისას სცემა. მისი თქმით შემთხვევა დაახლოებით დილის 9 საათზე მოხდა.
ლაივ-ჩართვაში ლაშა გაბიტაშვილს სახეზე სისხლის კვალიც ეტყობა და ამბობს, რომ თავდასხმა აბუ-დაბის ინციდენტს უკავშირდება, როცა მას "ქართული ოცნების" პარლამენტის წევრები: ირაკლი ზარქუა, ვიქტორ სანიკიძე და გელა სამხარაული დაესხნენ თავს, რის გამოც ოთხივე მათგანი აბუ-დაბის იზოლატორში აღმოჩნდა და, სავარაუდოდ, ჯარიმის შემდეგ გათავისუფლდნენ.