რადიო თავისუფლება [ვაჟა თავბერიძე]: სალომე ზურაბიშვილი ინაუგურაციაზე მოწვეული იქნება, როგორც საქართველოს პრეზიდენტი, ხომ ასეა?
კონგრესმენი უილსონი: დიახ, ნამდვილად. მე მას ვიწვევ, როგორც საქართველოს პრეზიდენტს.
*ვაჟა თავბერიძე უილსონს ჩაეკითხა "ქართული ოცნების" ბრალდებების შესახებაც, "ოცნების" წარმომადგენლებმა კონგრესმენის ბოლოდროინდელი განცხადებები "ანაზღაურების სანაცვლოდ გაკეთებულ განცხადებებად" შეაფასეს;
აღნიშნულ ბრალდებას რესპუბლიკელი კონგრესმენი შემდეგი სიტყვებით პასუხობს:
"აბსოლუტური სიცრუეა. რომ ვიღებდე ანაზღაურებას, ეს აუცილებლად გამოჩნდებოდა ჩემს ფინანსურ ანგარიშგებებში – და იქ არაფერია. ჩემი სიყვარული და დამოკიდებულება ქართველი ხალხის მიმართ სრულიად გულწრფელია და ამას ჩემი თბილისში ვიზიტებიც ადასტურებს. კიდევ ერთხელ, ხაზგასმით ვიტყვი - ეს არ არის სიმართლე. მე არ მჭირდება ანაზღაურება თავისუფლებისა და დემოკრატიის დასაცავად. ეს ჩემი ოცნება და იმედია – თავისუფლება და დემოკრატია ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპაში, რასაც უკვე ათწლეულებია მხარს ვუჭერ. ჩემი პრინციპები დაფუძნებულია იდეალებზე და არა ფინანსურ მოტივებზე."
"რადიო თავისუფლების" ჟურნალისტმა ვაჟა თავბერიძემ კონგრესმენს ჰკითხა, რა სტატუსით იწვევს სალომე ზურაბიშვილს დონალდ ტრამპის ინაუგურაციაზე.