"ფედერალისტები" ფინანსური პოლიციის მიერ ჩატარებულ ჩხრეკებს ეხმაურებიან
"პარტიაში აღნიშნავენ, რომ განსაკუთრებით შემაშფოთებელია ატლანტიკურ საბჭოსთან დაკავშირებული HR კომპანიის მიმართ მიმდინარე გამოძიების საბაბით თავად საბჭოს თანამშრომელთა ოჯახებში შევარდნა და ჩხრეკის დაწყება", — ამის შესახებ პარტია ფედერალისტების განცხადებაშია ნათქვამი, რომლითაც ფინანსური პოლიციის მიერ ჩატარებულ ჩხრეკებს ეხამურებიან.
"დღეს დილით ფინანსური პოლიცია ატლანტიკური საბჭოს მკვლევრების ეთო ბუზიაშვილისა და სოფო გელავას სახლებში შევიდა და ჩხრეკა დაიწყო - წაიღეს როგორც თავად ბუზიაშვილისა და გელავას, ასევე სოფო გელავას მეუღლის, ფედერალისტების ლიდერის, გიორგი ნონიაშვილის კომპიუტერი.
არჩევნებამდე 3 დღით ადრე რუსული დეზინფორმაციისა და პროპაგანდის მკვლევართა წინააღმდეგ მსგავსი ფორმით ჩატარებული ოპერაცია კიდევ ერთხელ მიუთითებს, თუ რა რეჟიმთან გვაქვს საქმე — რეჟიმთან, რომელიც ღიად უპირისპირდება საკუთარ საზოგადოებას და ჩვენს დასავალელ მოკავშირეებს.
განსაკუთრებით შემაშფოთებელია ატლანტიკურ საბჭოსთან დაკავშირებული HR კომპანიის მიმართ მიმდინარე გამოძიების საბაბით თავად საბჭოს თანამშრომელთა ოჯახებში შევარდნა და ჩხრეკის დაწყება.
2 დღეში ყველანი უნდა მივიდეთ არჩევნებზე და დემოკრატიული გზით დავასრულოთ ეს ხელისუფლება", — აღნიშნულია განცხადებაში.