"ახალი ნიღაბი, იგივე მისია" — რობერტ დაუნი უმცროსი მარველს უბრუნდება
რობერტ დაუნი უმცროსი მარველის სამყაროში ბრუნდება — ამის შესახებ მარველმა ინფორმაცია საზოგადოებას სან-დიეგოს კომიკ-კონზე შეატყობინა
ამერიკელი მსახიობი აქამდე მარველის სამყაროში "რკინის კაცის" როლს ასრულებდა, ამჯერად მას ეკრანებზე ახალი პერსონაჟით, ვიქტორ ვან დუმის სახით ვიხილავთ.
რეჟისორმა ჯო რუსომ, კომიკ-კონზე პერსონაჟ ვან დუმის როლისთვის მსახიობის შერჩევის სირთულეებზე ისაუბრა, რის შემდეგაც, მან რობერ დაუნი უმცროსი წარადგინა
"თუ გადავწყვიტეთ, რომ ეკრანებზე ვიქტორ ვან დუმი უნდა გამოგვეყვანა, გასათვალისწინებელია, რომ ის ერთ-ერთი ყველაზე რთული პერსონაჟია კომიქსების ისტორიაში. შესაბამისად, მისი როლის შესასრულებლად მსოფლიოში საუკეთესო მსახიობი გვჭირდებოდა. წარმოგიდგენთ ერთადერთ მსახიობს, ვინც ვან დუმის როლის შესრულებას შეძლებდა", — განაცხადა რეჟისორმა.
რეჟისორის სიტყვების შემდეგ, რობერტ დაუნი უმცროსმა ნიღაბი მოიხსნა და მაყურებლის წინაშე წარსდგა. "ახალი ნიღაბი, იგივე მისია", — განაცხადა მსახიობმა.