პოლონეთის თავდაცვის მინისტრმა განაცხადა, რომ კონტრდაზვერვამ გაანადგურა ლოჯისტიკურ მარშრუტებზე რუსული ჯაშუშური ქსელი.
რატომ არის მნიშვნელოვანი: ჯაშუშებს ქვეყნის სამხრეთ-აღმოსავლეთში, რომელიც უკრაინაში იარაღის მიწოდების მთავარ ცენტრად იქცა, ფარული კამერები ჰქონდათ დამონტაჟებული.
- ჯაშუშური ქსელის აღმოჩენის შედეგად გაძლიერდა ქვეყნის უსაფრთხოება საკვანძო სარკინიგზო მარშრუტებისა და კრიტიკული ინფრასტრუქტურის გარშემო.
დეტალები: ჯაშუშური სათვალთვალო კამერები დამონტაჟებული იყო მნიშვნელოვან სარკინიგზო მარშრუტებზე, ძირითადად სამხრეთ პოდკარპაკის რეგიონში.
- კამერები იპოვეს იასონკას აეროპორტის მახლობლად ჟესოვთან, რომელიც იქცა უკრაინაში იარაღისა და საბრძოლო მასალის გადაცემის საკვანძო პუნქტია.
- "ეს იყო ადამიანების ჯგუფი, რომლებიც აგროვებდნენ ინფორმაციას მათთვის, ვინც თავს დაესხა უკრაინას", — განაცხადა ბლაშჩაკმა.
- მანამდე პოლონეთის უსაფრთხოების სამსახურმა დააკავა ექვსი ადამიანი, რომლებიც რუსეთის სასარგებლოდ ჯაშუშობაშია ეჭვმიტანილი.