დღეს ვნახეთ ე.წ. მოსამართლეები ე.წ. პროცესზე. სხვა იმედი არ მქონდა. ბრძოლა გრძელდება, ჩვენ აუცილებლად მივიყვანთ ამ საქმეს ბოლომდე და აუცილებლად მოვიპოვებთ საბოლოო გამარჯვებას. ნამდვილად არ მშურს დღეს ამ მოსამართლეების, რადგან ვიცი, კონკრეტულად ეს მოსამართლეები მიიღებენ სათანადო პასუხს საერთაშორისო საზოგადოებისგან. ამიტომ მხოლოდ წინ და მხოლოდ საბოლოო გამარჯვებამდე. ისინი ვერ ჩახედავენ თავიანთ შვილებს, მომავალ თაობას და ისინი შევლენ საქართველოს ისტორიაში ისეთები, როგორებიც დღეს ვნახეთ. რაც უფრო ნაკლებად გვეყოლებიან ასეთი ადამიანები, უკეთესია ჩვენი ქვეყნისთვის. ჩვენ ვიბრძოლებთ მათი შვილებისთვისაც, მათ შორის და მათი სინდისისთვისაც, მაგრამ მათ კარგი პასუხი არ ელით.
ამის შესახებ სოფო ლილუაშვილმა მედიასთან მას შემდეგ ისაუბრა, რაც ნიკა გვარამიას საქმეზე სააპელაციო სასამართლომ გადაწყვეტილება გამოაცხადა და მას 3 წლითა და 6 თვით პატიმრობა მიუსაჯა.