მსოფლიოში არც ერთი ხელისუფალი არ მოუწოდებს მოქალაქეებს უკრაინაში საომარ მოქმედებებში ჩართვისკენ — ღარიბაშვილი
პრემიერმინისტრი, ირაკლი ღარიბაშვილის ამბობს, რომ მსოფლიოში არც ერთი ხელისუფლება მოქალაქეებს უკრაინაში წასვლისა და ომში ჩართვისკენ არ მოუწოდებს.
დღეს მსოფლიოში არც ერთი ხელისუფალი, არც ერთი ქვეყნის მთავრობა საკუთარ მოქალაქეებს არ მოუწოდებს უკრაინაში წასვლისკენ და იქ საომარ მოქმედებებში ჩართვისკენ, მინდა მკაფიოდ და ცალსახად განვაცხადო, პირიქით", — თქვა მან.
ღარიბაშვილმა მოქალაქეებს მოუწოდა უკრაინის მიმართ სოლიდარობა "სხვა ფორმით" გამოხატონ, მათ შორის, ჰუმანიტარული დახმარებით.
"მე ვუერთდები მსოფლიო ლიდერების ამ მოწოდებას და ჩვენი ქვეყნის მოქალაქეებს მინდა კიდევ ერთხელ მოვუწოდო, რომ სოლიდარობა უკრაინისა და უკრაინელი ხალხის მიმართ გამოვხატოთ სხვა ფორმით, იქნება ეს ჰუმანიტარული დახმარების გაგზავნა თუ სხვა, მათ შორის აქ ჩამოსული უკრაინის მოქალაქეების დახმარება. ეს არის ჩვენი მთავრობის პოზიცია", — აღნიშნა მან.