"შეუძლია ჩამოვიდნენ, ესაუბრონ ყველას და შეაფასონ პროცესები" — მაკა ბოჭორიშვილი მოსკოვის მექანიზმის ამოქმედებაზე
მაკა ბოჭორიშვილი: ჩვენ სუბიექტური ინტერესი გვაქვს, რომ ევროპა იყოს ძლიერი
მაკა ბოჭორიშვილი საედ ბინ მუბარაქ ალ ჰაჯერის შეხვდა
მაკა ბოჭორიშვილი: "ევროკომისიამ დიპლომატიური პასპორტების მფლობელებისთვის უვიზო მიმოსვლა უკვე დიდი ხნის წინ შეაჩერა"
მაკა ბოჭორიშვილი: ქვეყნის პოლიტიკური არჩევანის, სტაბილურობისა და ინსტიტუტების სანდოობის შელახვის მიზნით განხორციელებული გარე ჩარევები, საქართველოსთვის მნიშნველოვან გამოწვევას წარმოადგენს.
საქართველო უკრაინისთვის საჩივრების საერთაშორისო კომისიის დაფუძნებას უერთდება
ღრმად ვართ შეშფოთებულნი მართული დეზინფორმაციის კამპანიებისა და ზოგიერთი აქტორის კოორდინირებული ქმედებებით — მაკა ბოჭორიშვილმა ეუთო-ს მინისტრთა საბჭოში
ბარონესა ჩაპმანი: ჩვენ კვლავაც სერიოზულად შეშფოთებულები ვართ საქართველოში დემოკრატიული უკუსვლით, მათ შორის, სიტყვის თავისუფლების შეზღუდვითა და საპროტესტო აქციების საპოლიციო კონტროლით
მაკა ბოჭორიშვილი: ჩვენ ვიზისთვის მივმართავთ EU-ს შესაბამისი ქვეყნის საელჩოებს, როდესაც მივემგზავრებით EU-ს წევრ ქვეყნებში
ირაკლი კობახიძე რომის პაპს შეხვდება
"არანაირად არ ხდება საქართველოს მოქალაქეების შეზღუდვა არჩევნებში მონაწილეობასთან დაკავშირებით" — მაკა ბოჭორიშვილი საარჩევნო კოდექსში ცვლილებებზე
მაკა ბოჭორიშვილის და ირაკლი კობახიძის განცხადებები ერთმანეთს ეწინააღმდეგება — ვინ შეაჩერა საქართველოს EU-ში გაწევრიანების პროცესი?