სააკაშვილის კლინიკაში გადაყვანამდე ხოშტარია მედიკამენტების მიღებასა და გადასხმებს აჩერებს
ფოტო: გვანცა სეთურიძე / On.ge
დროას ლიდერის, ელენე ხოშტარიას განცხადებით, აჩერებს მედიკამენტოზურ მკურნალობას და არ გაიკეთებს გადასხმებს, მანამ სანამ მიხეილ სააკაშვილის სამოქალაქო კლინიკაში არ გადაიყვანენ. მისი თქმით, დრო არათუ არაა, შეიძლება, დაგვიანებულია კიდეც.
"გუშინ, მთელი ღამე ველოდებოდი იმ კადრს ან ფრაზას, რომ გადაყავთ ამდენი ექიმის რეკომენდაციის და პანიკის შემდეგ. საბოლოო ჯამში, ღამიდან დავასკვენი, რომ იმ დროს, როცა სააკაშვილის თავში, და არამარტო, მიდის საშიში პროცესები და კრიტიკულ რამდენიმე საათში გამოკვლეულიც კი არ არის ბოლომდე, დრო არათუ აღარაა, შეიძლება დაგვიანებულია.
ამიტომ მე გადავწყვიტე, რომ ვაჩერებ მედიკამენტოზურ მკურნალობას კრიტიკული მაჩვენებლების წინააღმდეგ და სანამ არ გადაიყვანენ, არაფერს არ გადავისხამ და არ მივიღებ. მე სხვა გზა არ მაქვს. ვერ ვიჯდები უმოქმედოდ გადამწყვეტ წუთებში. გადაიყვანეთ სააკაშვილი კლინიკაში სასწრფოდ", — აცხადებს ის.
ელენე ხოსტარია სააკაშვილის სამოქალაქო, მრავალპროფილურ საავადმყოფოში გადაყვანის მოთხოვნით პარლამენტში მე-17 დღეა შიმშილობს.