სააკაშვილს არც უკრაინის საზღვარი დაუტოვებია და არც საქართველოს გადმოუკვეთავს — შსს
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / მიხეილ სააკაშვილი / Facebook
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ექსპრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის ქვეყანაში ჩამოსვლას ისევ არ ადასტურებს. შს მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე აცხადებს, რომ, აქტიური კომუნიკაცია ჰქონდათ უკრაინულ მხარესთან და სააკაშვილს უკრაინის სახელმწიფო საზღვარი არ დაუტოვებია.
"მიხეილ სააკაშვილს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი არ გადმოუკვეთავს და მას უკრაინის სახელმწიფო საზღვარი არ დაუტოვებია. რაც შეეხება მიხეილ სააკაშვილს, ის არის ძებნილი, შესაბამისად, თუ ის სახელმწიფო საზღვარს გადმოკვეთავს, ჩვენ მას დავაკავებთ და შესაბამის პენიტენციურ დაწესებულებაში გადავიყვანთ", — განაცხადა დარახველიძემ შსს-ში გამართულ ბრიფინგზე.
დღეს, პირველ ოქტომბერს მიხეილ სააკაშვილმა Facebook-ზე პოსტი გამოაქვეყნა რომელმაც შექმნა ვარაუდი, რომ შესაძლოა, ის უკვე საქართველოშია. ამასთან, მან გაავრცელა ორი ვიდეოც, სადაც ამბობს, რომ ბათუმშია, ფონად კი ქალაქის ხედი ჩანს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში ამბობენ, რომ ექსპრეზიდენტს ქვეყნის საზღვარი არ გადმოუკვეთავს. ქართული ოცნების თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძე კი ამტკიცებს, რომ სააკაშვილი საქართველოში არ არის, მისი ვიდეოები ფეიკია და იმაზე უფრო მარტივი ტექნოლოგიითაა გაკეთებული, ვიდრე DeepFake. მის პასუხად სააკაშვილის თანაგუნდელები ამბობენ, რომ ის ნამდვილად ჩამოვიდა,