ღარიბაშვილი მოგვიწოდებს, პატივი ვცეთ სუს-ის თანამშრომლებს, რომლებიც "24 საათი ემსახურებიან მოსახლეობის სიმშვიდეს"
პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი მოგვიწოდებს, პატივი ვცეთ სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებს. ასე უპასუხა მან სუს-ის მიერ, სავარაუდოდ, უკანონო მოსმენებთან დაკავშირებულ კითხვას.
"მე მინდა ყველას მოგიწოდოთ, რომ როცა საქმე ეხება ისეთ მნიშვნელოვან ინსტიტუტს, როგორიც არის სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური და ის თანამშრომლები, რომლებიც 24 საათის განმავლობაში ემსახურებიან ჩვენს ქვეყანას და ჩვენი მოსახლეობის უსაფრთხოებას, მათ სიმშვიდეს, პატივი უნდა ვცეთ და მადლობა უნდა გადავუხადოთ მათ",— განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.
გავრცელებული ფაილების გამო სუს-ის უფროსის პასუხისმგებლობის შესახებ დასმულ კითხვას ღარიბაშვილმა თავი აარიდა და თქვა, რომ ლილუაშვილი ღირსეული ხელმძღვანელია.
"მე მინდა გითხრათ, რომ ჩვენ გვყავს ძალიან ღირსეული სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ხელმძღვანელი, ბატონი გრიგოლ ლილუაშვილი", — განაცხადა ღარიბაშვილმა.
"მე რა შუაში ვარ?" — ასე უპასუხა გრიგოლ ლილუაშვილმა სავარაუდოდ სუს-დან გავრცელებული ფაილების გამო მისი გამოკითხვის შესახებ დასმულ კითხვას. რაც შეეხება მისი პასუხისმგებლობის დაყენებისა და თანამდებობის დატოვების მოთხოვნას, ლილუაშვილმა განაცხადა, რომ "ოპოზიციის ჭკუაზე ვერ ივლის".