ჰომოფობიური განწყობების გამო, სვანეთში ჰოლივუდის ვარსკვლავის მონაწილეობით გადაღება გაუქმდა — სოფო ჭყონია
ფოტო: ირაკლი შალამბერიძე / EuronewsGeorgia.com
ჰომოფობიური განწყობების გამო, სვანეთში გაუქმდა გადაღება, რომელშიც მონაწილეობა ჰოლივუდის ვარსკვლავს უნდა მიეღო. ინფორმაციას ამის შესახებ Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi-ის დამფუძნებელი, სოფო ჭყონია ავრცელებს. On.ge მას დამატებითი ინფორმაციისთვის დაუკავშირდა.
სოფო ჭყონიამ გვითხრა, რომ გადაღებებს გეგმავდა ძალიან დიდი და ცნობილი ფრანგული მოდის სახლი, თუმცა კონტრაქტის პირობებიდან გამომდინარე, ვერც მოდის სახლისა და ვერც ჰოლივუდის მსახიობის სახელს ვერ ამბობს. მისივე ინფორმაციით, გადაღებები მთლიანად საქართველოში უნდა გამართულიყო, თუმცა მთავარ ლოკაციად სვანური კოშკები იყო შერჩეული.
"მსახიობმა უარი თქვა და ჯგუფსაც შეეშინდა, სამწუხაროდ. პანდემიამდე დავიწყეთ მოლაპარაკება და სწორედ ახლა, ზაფხულში უნდა გადაეღოთ. გადაღებამდე ვაწერთ ხოლმე ხელს, რომ სახელს და ადგილს არ ვიტყვით. ერთი შემიძლია გითხრათ, რომ ეს იყო ძალიან დიდი და ცნობილი ფრანგული მოდის სახლი და ჰოლივუდის ვარსკვლავი უნდა გადაეღოთ სვანეთში. სარეკლამო კამპანიის გადაღება იყო მთლიანად საქართველოში დაგეგმილი. მაგრამ სვანური კოშკები მათ ასე ვთქვათ მთავარ ლოკაციად შეარჩიეს", — გვითხრა სოფო ჭყონიამ.
მისივე ინფორმაციით, ამ გადაღებაზე მოლაპარაკებები ერთი წლის განმავლობაში მიმდინარეობდა, საქართველოში გადაღება მან შესთავაზა და თავადაც საქართველოს მხრიდან პროდიუსერი იყო.
ეს არ არის პირველი შემთხვევა, როცა უცხოელები საქართველოში ჩამოსვლაზე უარს ამბობენ. ჰომოფობიური ჯგუფების მიერ ორგანიზებული ძალადობრივი აქციების შემდეგ პერიოდულად ვრცელდება ინფორმაცია, რომ ტურისტები საქართველოში დაგეგმილი ვიზიტებს აუქმებენ.