ფალავანდიშვილის აზრით, კვერცხი "აგრესიული არაა"
ჰომოფობიური ჯგუფის ლიდერი, გურამ ფალავანდიშვილი, რომელიც თბილისი პრაიდის ღონისძიების ჩაშლას ცდილობდა, ამბობს, რომ ცარიელი ბოთლი და კვერცხი "აგრესიული არაა". ძალადობრივი ჯგუფების აქციის დასრულების შემდეგ გურამ ფალავანდიშვილს აგრესიულ ქმედებებთან დაკავშირებით კითხვა დაუსვეს, რაზეც მან უპასუხა:
"კვერცხი აგრესიული არ არის, ცარიელი ბოთლი არაა აგრესიული, ქვას მე ვემიჯნები.
დღეს, პირველ ივლისს თბილისი პრაიდის კვირეული დაიწყო. პირველ ღონისძიებაზე ბრიტანული დოკუმენტური ფილმის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელიც 2019 წლის პრაიდის მოვლენების შესახებ მოგვითხრობს.
ფილმის ჩვენების შემდეგ უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე სტუმრებმა ტერიტორია პოლიციის კორდონის საშუალებით დატოვეს და შესასვლელთან მათ მიკროავტობუსები ელოდებოდათ. ამ ხნის განმავლობაში არ წყდებოდა ჰომოფობიური ჯგუფების შეძახილები და ბოთლების სროლა.
პარალელურად მობილიზებული ჰომოფობიური ჯგუფების აქციაზე 20 პირი დააკავეს. შინაგან საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ, რომ ისინი ადმინისტრაციული წესით არიან დაკავებულნი.