ტრიბუნიდან ადამიანებს მიეცით გარანტია, რომ ღირსების მარშზე დაცულები იქნებიან — სამნიძე ღარიბაშვილს
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/საქართველოს პარლამენტი
რესპუბლიკური პარტიის ლიდერმა, ხათუნა სამნიძემ პარლამენტში პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს წლიური ანგარიშის წარდგენის შემდეგ მოუწოდა, ტრიბუნიდან ღირსების მარშის მონაწილეებს მისცეს გარანტია, რომ სახელმწიფო მათ დაიცავს.
"ადამიანის უფლებებზე საუბრობდით. 5 ივლისს დაგეგმილია ღირსების მარში, რასთან დაკავშირებითაც სხვადასხვა ჯგუფის მხრიდან უამრავი, ძალიან სახიფათო განცხადება კეთდება. მინდა, რომ თქვენ ამ მნიშვნელოვანი ტრიბუნიდან თითოეულ ადამიანს მისცეთ გარანტია, რომ ისინი დაცულები იქნებიან ამ დროს და ის მუქარები, რომლებიც ისმის ვერაფერს დააკლებს ამ ადამიანებს და პირველ რიგში დაიცავთ კონსტიტუციას. თუ შეიძლება ამ ტრიბუნიდან თქვენი პირადი დამოკიდებულება და მზაობა, რომ დაიცავს სახელმწიფო ადამიანებს, გვითხრათ", — განაცხადა სამნიძემ.
თბილისი პრაიდის მარშის ჩატარებაზე ლევან ვასაძის ულტიმატუმს მმართბელი პარტიიდან თავდაპირველად გია ვოლსკი გამოეხმაურა და თქვა, რომ "ამის პოპულარიზაციისა და რეკლამირების" წინააღმდეგია.