უსუფაშვილმა მიშელის დოკუმენტს ხელი მოაწერა
ფოტო: ევროკავშირის წარმომადგენლობა
ლელოს წევრმა, დავით უსუფაშვილმა ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის, შარლ მიშელის მიერ წარმოდგენილ დოკუმენტს ხელი მოაწერა. ინფორმაციას ევროკავშირის წარმომადგენლობა ავრცელებს.
მათივე ცნობით, დღეს ხელი მოაწერეს სხვა დეპუტატებმაც. მათ შორის, სტრატეგია აღმაშენებლის წევრებმა — თეონა აქუბარდიამ და პაატა მანჯგალაძემ. ასევე, ევროპელი სოციალისტებიდან გელა მიქაძემ და ავთანდილ ენუქიძემ.
ამ დროისთვის, მიშელის მიერ შემოთავაზებულ წინადადებას სრულად არ იზიარებენ ნაციონალური მოძრაობა და ევროპული საქართველო. დოკუმენტს ხელს აწერენ: ქართული ოცნება, ლელო, სრატეგია აღმაშენებელი, ორივე გირჩი, მოქალაქეები, რესპუბლიკური პარტია. ასევე, წინადადებას ინდივიდუალურად მოაწერეს ხელი ნაციონალური მოძრაობის ერთ-ერთმა ლიდერმა, სალომე სამადაშვილმა, ამავე პარტიის ყოფილმა თავმჯდომარემ, გრიგოლ ვაშაძემ, ევროპული საქართველოს ყოფილმა თავმჯდომარემ, დავით ბაქრაძემ, ამავე პარტიის წევრმა, არმაზ ახვლედიანმა და მაჟორიტარობის კანდიდატმა, შალვა შავგულიძემ. გარდა ამისა, დოკუმენტს აქვს გახარიას გუნდის, ასევე, პარლამენტში პატრიოტთა ალიანსის სიით შესული დეპუტატების, აწ უკვე ევროპელი სოციალისტების ხელმოწერა.