ჩამოდის რუსული დელეგაცია პრივილეგირებული, შოკში ვიყავი — ფონ კრამონი პოზნერზე
ფოტო: European Western Balkans
ევროპარლამენტარი ვიოლა ფონ-კრამონი ამბობს, რომ მისთვის მიუღებელი იყო, როცა ე.წ. კომენდანტის საათის დროს თბილისში რუსეთიდან ჩამოსულ პირებს თავისუფლად გადაადგილების საშუალება ჰქონდათ. ამის შესახებ მან ფორმულას ეთერში განაცხადა.
"ყველა ვიცავთ საქართველოში არსებულ კომენდანტის საათს და წესებს, რომელიც არსებობს. ჩამოდის რუსული დელეგაცია, გაუგებარი შემადგენლობის, პრივილეგირებული. შოკში ვიყავი, რომ საქართველოს დედაქალაქში ჩემს თვალწინ ხდებოდა ეს, იმ გეოპოლიტიკური ვითარების გათვალისწინებით, რომელიც არსებობს საქართველოში. ჩემთვის სრულიად მიუღებელი იყო", — აღნიშნა ევროპარლამენტარმა.
პოზნერი სამ აპრილამდე დარჩენას გეგმავდა, თუმცა მისი ვიზიტი დროზე ადრე დასრულდა. დილით ადრე მან, თანმხლებ პირებთან ერთად საქართველო დატოვა.
მოსკოვში ჩასვლისას მან განაცხადა, რომ თბილისში არავინ დაუჯარიმებიათ. შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მოგვიანებით ტელეწამყვანის საჯარიმო ქვითარი გაასაჯაროვა.
გაიგეთ ვინ რა თქვა მომხდარზე:
- შეგვიძლია ვიმსჯელოთ, ავკრძალოთ თუ არა რუსეთის მოქალაქეების შემოშვება, მანამდე ვიმსჯელოთ, შემოვუშვათ თუ არა ჟიგიმანტასი — მდინარაძე