ქართული ოცნების ოფისთან საპროტესტო აქციაზე 4 პირი დააკავეს
ქართული ოცნების ოფისთან საპროტესტო აქციაზე 4 პირი დააკავეს. მმართველი გუნდის ოფისთან მისული მოქალაქეები TV პირველიდან აუდიოჩანაწერების ამოღების განჩინებას აპროტესტებდნენ.
როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ, ოთხივე პირი ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის 173-ე მუხლის საფუძველზე დააკავეს, რაც სამართალდამცავი ორგანოს კანონიერი მოთხოვნის დაუმორჩილებლობას გულისხმობს.
დღეს, 11 მარტს ცნობილი გახდა, რომ TV პირველმა მიიღო სასამართლოს განკარგულება, რომლითაც დაკმაყოფილდა პროკურატურის მოთხოვნა ტელეკომპანიიდან ბერა ივანიშვილისა და ირაკლი ღარიბაშვილის საუბრის ჩანაწერების ამოღების შესახებ. თუმცა განკარგულებაში წერია ისიც, რომ თუ TV პირველი არ მიაწოდებს ჩანაწერების შესახებ ინფორმაციას საგამოძიებო მოქმედებების ჩამტარებელ პირს ან ორგანოს, მათ უფლება აქვთ წინააღმდეგობის გაწევისას გამოიყენოს იძულების პროპორციული ზომა.