ჩვენ ღარიბაშვილთან ერთად მოლაპარაკებებში მონაწილებას არ ვაპირებთ — ბუაძე
ფოტო: ანანო მუშკუდიანი / On.ge
ლელოს ერთ-ერთი ლიდერის, საბა ბუაძის განცხადებით, ლელოს პოზიცია უცვლელია და ისინი ღარიბაშვილთან ერთად მოლაპარაკების მაგიდაზე არ დასხდებიან.
"ჩვენი პოზიცია არის იგივე და დღეს ჩვენ შევიტანეთ პროკურატურაში განცხადება იმ მოთხოვნით, რომ გამოძიებული ეს შოკისმომგვრელი ძალადობის ეპიზოდები. ამის მიუხედავად, ჩვენი პოზიცია გაცხადებული გვაქვს ღარიბაშვილთან მიმართებაში და ხელისუფლებას კიდევ ერთხელ მოვუწოდებთ, რომ ღარიბაშვილს და ასეთ საშიშ კრიმინალურ ეპიზოდებში შესაძლო გარეულ ადამიანებს ნუ აქცევენ მოლაპარაკებისთვის საფრთხის შემცველ ფაქტორად. ლელოს პოზიცია რჩება იგივე, ჩვენ ღარიბაშვილთან ერთად მოლაპარაკებებში მონაწილეობას არ ვაპირებთ", — განაცხადა ბუაძემ.
ლელომ 7 მარტს განაცხადა, რომ პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილთან და მისი ჩართულობით ნებისმიერ ფორმატში მონაწილეობა მათთვის მიუღებელია.
ლელოს თქმით, სიუჟეტი შეიცავს უმძიმესი ორგანიზებული დანაშაულის ნიშნებს. პარტია ითხოვს:
- სიუჟეტში მოთხრობილ ფაქტებზე დაუყოვნებლივ დაიწყოს გამოძიება;
- გამოძიებაში ჩართულ იქნენ საერთაშორისო ავტორიტეტული საგამოძიებო ინსტიტუტები;
- გამოძიებაზე ზემოქმედების თავიდან ასაცილებლად, დაუყოვნებლივ გადადგნენ თანამდებობიდან პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი და სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის უფროსი ანზორ ჩუბინიძე.