ახალი დემოკრატიული არჩევნები შეიძლება იყოს გამოსავალი — EPP
ევროპის სახალხო პარტია აცხადებს, რომ საქართველოში პოლიტიკური კრიზისის განსამუხტად გამოსავალი შეიძლება ახალი დემოკრატიული არჩევნები იყოს.
"ნიკა მელიას დაკავება და ყველაზე დიდი ოპოზიციური პარტიის მთავარი ოფისის შტურმი საქართველოს დემოკრატიაზე თავდასხმაა. ოპონენტების დევნა უნდა დასრულდეს, საჭიროა დაუყოვნებლივი დეესკალაცია, პოლიტიკური დიალოგი უნდა გაგრძელდეს. ახალი დემოკრატიული არჩევნები შეიძლება იყოს გამოსავალი", — წერია განცხადებაში.
სპეცრაზმი შენობაში შევიდა როგორც სახურავიდან, ისე პირველ სართულზე არსებული შესასვლელებიდან. თავდაპირველად, მათ პირველ სართულზე მყოფი ადამიანები გამოიყვანეს, მოგვიანებით კი, ნიკა მელიას ოთახს მიადგნენ, სადაც ის ოპოზიციის სხვა ლიდერებთან და მხარდამჭერებთან ერთად იმყოფებოდა. მათ ოთახში გამოიყენეს გაზიც. შსს-ს ინფორმაციით, მელიას გარდა, დღეს 21 ადამიანი დააკავეს. მათ პოლიციის კანონიერი მოთხოვნისადმი წინააღმდეგობის გაწევას ედავებიან.