რაც კაბინეტში ჩაწერეს, იყო ჩვეულებრივი სამუშაო განხილვა, მეტი არაფერი — მელაშვილი
"რაც კაბინეტში ჩაწერეს ეს იყო ჩვეულებრივი სამუშაო შეხვედრა, მეტი არაფერი არ ყოფილა და სამუშაო განხილვა", — ასე პასუხობს ივერი მელაშვილი კითხვას პროკურატურის გავრცელებულ ჩანაწერებზე.
"გოგი მანჯგალაძეზეც რომ არის ლაპარაკი, ეს არის ჩვეულებრივი სამუშაო შეხვედრა. სამუშაო შეხვედრის დროს, როგორც ადრე და მომავალშიც ასე იქნება, უამრავი საკითხის განხილვა ხდება. ზოგზე არსებობს აზრთა ჭიდილი, ასე არა, ასე სჯობს და ა.შ. და ზოგზე კიდე, კი, ბატონო, თუ ვხედავ რომ ნათელია... ეს რიგითი, ჩვეულებრივი ერთ-ერთი შეხვედრა იყო, ველაპარაკეთ, რაც არ იცოდა კაცმა იმაში დარწმუნდა, რაშიც დავრწმუნდით იმაზე დაიდო", — განუცხადა მან ჟურნალისტებს და აღნიშნა, რომ არც მისი, არც გოგი მანჯგალაძისა და არც ბადრი ბიწაძის დადანაშაულება არ შეიძლება, რადგან ეს
სასამართლოდან გამოსულმა მელაშვილმა განაცხადა, რომ ბრალდებები "თავიდან ბოლომდე აბსრუდული და უსაზიზღრესია". მისი თქმით, ქვეყნის საწინააღმდეგოს არაფერი გაკეთებულა და საქართველოს საზღვარი ერთ გოჯითაც არ შეცვლილა.
"ბოლომდე არის საკითხი მისაყვანი. იმიტომ, რომ ამისთანა აბსურდულ ბრალდებებს ბოლო უნდა მოეღოს. არ შეიძლება, ეს მარაზმი გაგრძელდეს ქვეყანაში", — განაცხადა მელაშვილმა.