აჩენს განცდას, რომ ე.წ. კარტოგრაფების საქმეზე განაჩენი უკვე გამოტანილია — მარიკაშვილი ივანიშვილის განცხადებაზე
ფოტო: On.ge / ავთო შერვაშიძე
ე.წ. კარტოგრაფების საქმეზე დაკავებული ივერი მელაშვილის ადვოკატი, ედუარ მარიკაშვილის თქმით, ბიძინა ივანიშვილის განცხადება აჩენს ეჭვს, რომ საქმეზე განაჩენი უკვე გამოტანილია.
ივანიშვილმა გუშინ განაცხადა, რომ საქმის ერთ-ერთი ფიგურანტი, დავით ხიდაშელი გმირია, რადგან "ჩვენს მეზობელთან კამათსაც გადაგვარჩინა და სირცხვილსაც". გავრცელებული ინფორმაციით, სწორედ ხიდაშელმა ჩამოიტანა ქვეყანაში კარტოგრაფიული რუკები, რომლის საფუძველზე დაწყებული გამოძიების ფარგლებში დააკავეს საქართველო-აზერბაიჯანის საზღვრის დამდგენი კომისიის წვერები, ივერი მელაშვილი და ნატალია ილიჩოვა.
"მისი გუშინდელი განცხადება ჩვენთვის იყო პირდაპირი სიგნალი, როგორც სასამართლოსთვის, ასევე პროკურატურისთვის და სახელმწიფოს სხვა უწყებებისთვის, რომ ეს საქმე მიიყვანონ ბოლომდე და აჩენს მის განცდასაც, რომ ამ საქმეზე განაჩენი გამოტანილია უკვე, დიდი ხნით ადრე", — განაცხადა ივერი მელაშვილის ინტერესების დამცველმა TV პირველთან საუბრისას.
მარიკაშვილის თქმით, ივანიშვილის განცხადება აჩვენებს, რომ საქმე მის პირად კონტროლზეა.
"ბატონი ივანიშვილის გუშინდელმა განცხადებამ კიდევ ერთხელ ნათლად აჩვენა ის, რომ ეს საქმე არის მის პირად კონტროლზე და მის პირად მიღწევად მიიჩნევს, რომ თითქოს ამ საქმის წამოწყებით და იმ კონკრეტულ რუკების ჩამოტანით რუსეთიდან მან მნიშვნელოვანი პრობლემა გადაჭრა, რაც, რა თქმა უნდა, არ არის ასე", — აცხადებს ედუარდ მარიკაშვილი.