სასტუმრო ოაზისი ჩაიკეტება — ეკატერინე ტიკარაძე
ჯანდაცვის მინისტრის ეკატერინე ტიკარაძის თქმით, ბათუმში სასტუმრო ოაზისში, ოთხასამდე ექიმი იმყოფება, აქედან გამომდინარე, მიიღეს გადაწყვეტილება, რომ ამ ეტაპზე სასტუმრო ჩაიკეტოს.
"მნიშვნელოვანი ვითარებაა სასტუმრო ოაზისში, სადაც არის ოთხასამდე ქართველი ექიმი, რომელიც ესწრებოდა ძალიან მნიშვნელოვან კომპერენციას, სადაც აუცილებლად უნდა ჩასული ჩემი მოადგილე თამარ გაბუნია, ასევე რეგულირების სააგენტოს ხელმძღვანელი ბატონი ზაალ კაპანაძე. ჩვენ მიგვაჩნია, რომ მათი ვიზიტი უნდა გადაიდოს, ვინაიდან თქვენ იცით, რომ მოხდა სასტუმრო ოაზისში ვირუსის დაფიქსირება, მივიღეთ გადაწყვეტილება, რომ გარკვეული ვადით სასტუმრო ოაზისი ჩაიკეტოს, თუმცა ჩვენ მყისიერად მივიღეთ ზომები, სასტუმრო ოაზისში დაიწყო ეპიდემიოლოგიური კვლევა და ექიმების ტესტირება, რათა მოხდეს, მათი შესაბამისი პროტოკოლით განაწილება თვითიზოლაციასა და კარანტინში", — განაცხადა ეკატერინე ტიკარაძემ.