ფოტო: ფოტო: თამუნა გეგიძე/ On.ge
პრემიერ-მინისტრის, გიორგი გახარიას განცხადებით, კორონავირუსის გამო დაწესებული საგანგებო მდგომარეობის პირობებში არ არის გათვალისწინებული შეზღუდვა მედიისთვის.
"მედიის მიმართ ერთდერთი მოთხოვნა იქნება, რომ დავიცვათ პირადი უსაფრთხოება და ვიზრუნოთ ჩვენს ჯანმრთელობაზე. სხვა შეზღუდვა მედიას არ ექნება", — განაცხადა მან ჟურნალისტების კითხვის პასუხად.
დღეს, 21 მარტს, პრემიერ-მინისტრმა, გიორგი გახარიამ საგანგებო მდგომარეობის გამოსაცხადებლად პრეზიდენტს მიმართა. პრეზიდენტმა კი შესაბამისი დეკრეტი გამოსცა და საგანგებო მდგომარეობა გამოაცხადა, რომელიც პარლამენტმა უნდა დაამტკიცოს. ცნობილია, რომ ევროპული საქართველო და ნაციონალური მოძრაობა გამონაკლისის სახით, ბოიკოტის რეჟიმს წყვეტს და საგანგებო მდგომარეობის გამოცხადებას მხარს დაუჭერს. უცნობია, რას აპირებს პატრიოტთა ალიანსი.
- აიკრძალება 10-ზე მეტი ადამიანის შეკრება (პრემიერის განმარტებით, ეს ეხება ეკლესიასაც);
ბოლო მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირებულია 48 პირი, გამოჯანმრთელებულია — 1. კარანტინის რეჟიმში რჩება 1 966, სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ კი 259 ადამიანი.