საქართველო-რუსეთის სარაგბო მატჩი შეზღუდვების გარეშე ჩატარდება
ფოტო: Georgian Rugby / ფეისბუქი
საქართველო-რუსეთის სარაგბო მატჩი, რომელიც 26 მარტსაა დაგეგმილი, არ გადაიდება. ამის შესახებ განცხადებას საქართველოს რაგბის კავშირი ავრცელებს. მათივე ცნობით, თამაში მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონზე გაიმართება და მასზე დასწრება გულშემატკივრებსაც შეეძლებათ.
"შექმნილი ვითარების გათალისწინებით, ღია სივრცეზე (ღია სტადიონი) რაიმე სახის შეზღუდვის რეკომენდაცია დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრისგან არ არის. ვინც უკვე შეიძინეთ ბილეთები და აპირებთ სტადიონზე მოსვლას გთხოვთ, ყველამ ერთად გავითვალისწინოთ და დავიცვათ სახელმწიფოში, დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის მიერ მიღებული ჰიგიენური და პრევენციული რეკომენდაციები", — ნათქვამია რაგბის კავშირის განცხადებაში.
საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირების 23 შემთხვევაა დაფიქსირებული: პირველი 26 თებერვალს დაფიქსირდა, მეორე დაავადებათა კონტროლის ცენტრმა 28 თებერვალს დაადასტურა, მესამე — 29 თებერვალს, მეოთხე — 5 მარტს დილით, დანარჩენი 5 კი ამავე დღეს საღამოს, 7 მარტს კორონავირუსით ინფიცირების კიდევ 4 შემთხვევა დადასტურდა, 9 მარტს კორონავირუსი 2 პაციენტს დაუდასტურდა, 10 მარტს კი კორონავირუსის კიდევ 8 შემთხვევა დადასტურდა.