არაფრით განსხვავდება "რაშა თუდეის" და პუტინის პროპაგანდისტული მედიის რიტორიკისგან — ბენიძე გაბუნიაზე
სამართლიანი არჩევნების აღმასრულებელი დირექტორი აცხადებს, რომ გიორგი გაბუნიას მიერ პირდაპირ ეთერში რუსეთის პრეზიდენტისა და მისი გარდაცვლილი მშობლების გინება, არაფრით განსხვავდება პუტინის პროპაგანდისტული მედიის, "რაშა თუდეის" რიტორიკისგან. მისი თქმით, ეს აძლევს საბაბს რუსულ მედიას, "ბინძური სიუჟეტები მოგვიძღვნას".
ამავდროულად, ის ეთანხმება ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის დირექტორის აზრს, რომ მომხდარში ყველაზე სახიფათო მთავრობის წარმომადგენლების განცხადებებია, რომელიც გამოხატვის თავისუფლების წინააღმდეგაა მიმართული.
რუსთავი 2-ის პირდაპირ ეთერში წამყვანმა გიორგი გაბუნიამ რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტს აგინა. მან არაეთიკურად და შეურაცხმყოფლად მოიხსენია პუტინის გარდაცვლილი მშობლებიც. გაბუნიას ქცევა არხმა კატეგორიულად დაუშვებლად მიიჩნია და გაემინჯა. მთავრობის წარმომადგენლებმა კი ეს ქვეყნის წინააღმდეგ ომად შეაფასეს.
კახა კალაძემ თქვა, რომ ამას მკაცრი რეაგირება უნდა მოყვეს და ქვეყანისთვის საფრთხის შექმნას არ დაუშვებენ. მსგავსი შინაარსის განცხადებები ჰქონდათ პრემიერ-მინისტრსა და პარლამენტის თავმჯდომარესაც. ორივე მათგანმა აღნიშნა, რომ გაბუნიას გინება საფრთხეს ქმნის და ქვეყნის მტრობაა. პრეზიდენტიც იმავე აზრზეა და ფიქრობს, რომ ეს ქცევა ან "ახალი ომის პროვოცირებას ემსახურება", ან "რევანშია დაუსრულებელ გადატრიალებაზე".