ჩვენ გვაქვს ზედემოკრატია და ზეთავისუფლება — კახა კალაძე რუსთავი 2-ის საქმეზე
"ჩვენ გვაქვს ზედემოკრატია და ზეთავისუფლება", — ამ სიტყვებით თბილისის მერი კახა კალაძე რუსთავი 2-ს წინააღმდეგ ახალ საქმეს გამოეხმაურა. მისივე თქმით, მან არ იცის რა სარჩელზეა საუბარი და ტელეკომპანიის წინააღმდეგ მიზანმიმართულ ქმედებას გამორიცხავს.
"დღეს საქართველოში ჩვენ გვაქვს თავისუფლება და ყველა ტელევიზია, ყველა ჟურნალისტი, თქვენ არავინ არაფერს არ გიზღუდავთ და ამის ძალიან ბევრი ნათელი მაგალითი შემიძლია მოგიყვანოთ, თუნდაც ბოლო დღეების სიუჟეტები, მე ვერ ვხედავ ამის პრობლემას, რომ საქართველოში ვინმე ვინმეს ზღუდავდეს", — განაცხადა მერმა ჟურნალისტებთან.
ნიკა გვარამიამ 6 მაისს საგანგებო ბრიფინგი გამართა, სადაც თქვა, რომ ტელეკომპანიის წილის ცხრა პროცენტის მფლობელი, ნინო ნიჟარაძე სხვა მეწილეებისგან 26 მილიონს ითხოვს. ის ამბობს, რომ სარჩელით ნიჟარაძემ სასამართლოს მიმართა. გვარამია ამ ყველაფერს ტელევიზიაზე შეტევის ახალ ფაზად აფასებს.